Žaliųjų idėjų festivalis

Data2023-06-05
VietaPrezidentūros vidinis kiemas

Birželio 5 dieną, moksleiviai ir visi vilniečiai bei miesto svečiai kviečiami į Prezidentūros vidinį kiemą ir parką, kuriame trečius metus iš eilės vyks Žaliųjų idėjų festivalis.

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotas renginys duris atvers 11 valandą. Lankytojų lauks Žaliųjų idėjų mugė, kurioje bus galima susipažinti su įvairiomis aplinkosaugos inovacijomis ir žaliosiomis iniciatyvomis. Mugės dalyviai turės galimybę degustuoti kokteilį „Žalios energijos gurkšnis“, apžiūrėti 240 litrų talpos akvariumą, kuriame ne tik gyvena žuvys ir augalai, bet ir tvariai auginamas maistas. Aplinkosaugos entuziastai galės pasisiūti tvarius prekybinius maišelius, pasigaminti veikiančią mažąją saulės jėgainę ar su virtualios realybės akiniais „pakeliauti laiku“ ir pamatyti, kaip keitėsi važiavimas traukiniu ir kas gali laukti ateityje.
Festivalį vainikuos Gamtosauginės Prezidento Valdo Adamkaus premijos įteikimo ceremonija Prezidentūros parke.

Renginyje dalyvaus ir Lietuvos energetikos instituto atstovai, pristatysiantys LEI Žaliojo miestelio viziją bei mokiniams vesiantys viktoriną energetikos temomis.