Rinkis doktorantūros studijas LEI: Ekonomikos mokslo kryptis

Asociatyvus paveikslėlis:

Kalbant apie ekonomikos mokslo krypties tyrimus, projektus ir doktorantūrą, svarbu pabrėžti, kad Lietuvos energetikos institute ekonominių tyrimų laukas yra platesnis nei vien energetika, o daugelis tyrimų yra nukreipti visuomenės gerovei kurti. Ekonomikos krypties tyrimai dažnai yra tarpdisciplininiai, tad baigus doktorantūrą įgautas žinias galima pritaikyti labai plačiai. Karjerą padaryti galima nebūtinai institute, bet ir įmonėse, kuriose daktaro laipsnis yra vertinamas, taip pat ir tarptautinėse tyrimų institucijose.

Kitas svarbus dalykas, vertingas jaunam žmogui, jog institutas nuolat dirba su tarptautiniais projektais, dėl to suteikia galimybę doktorantui išplėsti savo horizontą. Galima vykti į stažuotes, per tarptautinius projektus įsitraukti į įdomias veiklas, išplėsti savo žinių lauką, užmegzti vertingų ryšių su užsienio kolegomis, su įvairiomis vietos įmonėmis.

Ateities perspektyva

Ekonomikos mokslo tiriamųjų sluoksnių yra daug, o tuo pačiu yra ir daug karjeros galimybių. Tai gali būti tiek makroekonomika, tiek mikroekonomika, galima dirbti tiek Lietuvoje, tiek tarptautiniu mastu, galima dirbti įmonėse ar netgi Europinėse institucijose. Ekonomikos mokslo kryptis LEI perspektyvi ir tuo, jog energija yra dalykas, kurį mes neišvengiamai vartojame, energija yra būtina ir daro poveikį visoms gyvenimo sritims. Energetika paliečia įvairias gyvenimo ir pramonės sritis, o kai kažkas kinta energetikoje, tuomet kinta susijusiai ir kitur. Energetika taip pat atliepia ir net inspiruoja tuos pokyčius, kurie vyksta visuomenėje. Pvz. žalios energetikos sprendimų plėtra visuomenėje. Tad čia vėl atsiveria galimybės disciplininių darbų, kuriuose galima save realizuoti ir sukurti didelę vertę visuomenei. O moksle mes turime kurti vertę visuomenei, ne kitaip.

Tad kol egzistuoja žmonija, tol bus kažkokios rūšies energetiniai ištekliai, tol bus ekonomika ir bus mūsų tarpusavio santykiai, kuriuos bus galima tyrinėti tokioje tarpdisciplininėje doktorantūroje.

Ekonomikos mokslo krypties disertacijų tyrimų tematikos 2020 m.:
http://url.lei.lt/doktorantura-2020


Aušra Pažėraitė, Energetikos kompleksinių tyrimų laboratorijos mokslo darbuotoja.