Vandenilio energetikos asociacijos naujienlaiškis (2023 m. kovas)

Dažnai gauname klausimų apie skirtingus vandenilio technologijų sprendinius, susietus su vandenilio gavyba, vandenilio dujų suspaudimu, saugojimu, vandenilio kuro elementais ir t.t.
Šiame naujienlaiškyje rasite mūsų bandymus trumpai išanalizuoti vyraujančius vandenilio kompresorių technologinius sprendimus ir pristatyti pagrindinius kompresorių gamintojus.

Taip pat pristatome „H100 Fife“ novatorišką demonstracinį Škotijos rytinėje dalyje esančiame Levenmute (Buckhaven ir Denbeath vietovėse) vystomą projektą, kuris tikimasi parodys, kokį vaidmenį H2 gali atlikti dekarbonizuojant šilumą. Ne viskas paprasta, norint technologiškai ir ekonomiškai prasmingai panaudoti vandenilį šilumos generavimui. Egzistuoja daug technologinių iššūkių norint transportuoti didelius vandenilio kiekius, taip pat pvz.: namo šildymui H2 reikia nuo penkių iki šešių kartų daugiau elektros energijos iš atsinaujinančių energijos išteklių nei šildyti tą patį namą lygiaverčiu šilumos siurbliu (daugiau nei 4,5 karto efektyvesnis ekvivalentas). Be to, šiame naujienlaiškyje aptariame ir ES Parlamento Pramonės, Mokslinių tyrimų ir Energetikos (ITRE) komiteto priimtą kompromisinę poziciją dėl siūlomos Pastatų Energinio Naudingumo Direktyvos (EPBD) peržiūros, kurioje atsispindi abejonės dėl vandenilio technologijų panaudojimo pastatuose.

Naujienlaiškyje rasite nuorodas į kitas svarbias vandenilio technologijų naujienas ir numatomus renginius.

Gero skaitymo!

Naujienlaiškiui atsisiųsti sekite nuorodą žemiau:

Visus Vandenilio energetikos asociacijos naujienlaiškius galite rasti adresu:
https://www.h2lt.eu/lt/dokumentai/