Demonstracinis vandeniliu varomas autobusas atvyko į Kauną, rugsėjo 9-11 d. riedės Kauno gatvėmis

Vandenilio kuro elementu varomas autobusas „Caetano H2. City Gold“ Kauno autobusu parke. LEI nuotr.

2023 m. rugsėjo 9–11 d. Kauno gatvėmis riedės demonstracinis vandeniliu varomas autobusas.

Šiandien, rugsėjo 8 d. autobusas atkeliavo į UAB „Kauno Autobusai“ parką. Miesto gatvėmis važinėjantis autobusas rinks kelionės duomenis, suteiks svarbios informacijos vandeniliu varomų transporto priemonių efektyvumo vertinimui viešajame transporte. Surinkti duomenys bus aptarti rugsėjo 20 d. Vilniuje vyksiančioje konferencijoje “HYDROGEN LITHUANIA: ENERGY AND MOBILITY”.

Europos Sąjungos finansuojamų Bendros Europos vandenilinių transporto priemonių iniciatyvos (angl. – Joint Initiative for hydrogen Vehicles across Europe) projektų JIVE ir JIVE2 apimtyje rengiama Central and Eastern Europe roadshow kelionė autobusu po vandenilio technologijomis besidominčius Vidurio, Rytų ir Šiaurės Europos šalių miestus.

Lietuvoje, rugsėjo 9–11 dienomis, vandenilinis autobusas atliks parodomuosius važiavimus Kaune, o rugsėjo 12 – 15 dienomis Vilniuje. Planuojama, jog 2022 m. lapkritį – 2023 m. rugsėjį demonstraciniai važiavimai įvyks 17-oje Centrinės, Rytų ir Šiaurės Europos miestų.

Roadshow misija – stiprinti regioninius pajėgumus, lengviau ir greičiau diegiant kuro elementų technologiją autobusuose, skatinant šio sektoriaus augimą ir plėtrą trumpuoju ir vidutinės trukmės laikotarpiais, taip pat bendrai propaguojant vandenilio technologijas.

Vandenilinio autobuso parodomuosius važiavimus Lietuvoje kuruoja Lietuvos Vandenilio energetikos asociacija kartu su Lietuvos energetikos institutu.

Kontaktai pasiteiravimui:
Šarūnas Varnagiris, tel. +370 37 401 824, el. p. Sarunas.Varnagiris@lei.lt

Išsamiau skaitykite: Pirmą kartą Lietuvoje Kauno gatvėse bus išbandytas vandeniliu varomas autobusas

 

JIVE ir JIVE2 projektams finansavimą skyrė „Clean Hydrogen Joint Undertaking“ pagal dotacijų sutartis Nr. 735582 ir 779563. Ši bendroji inciatyva gauna paramą iš Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“, programos „Hydrogen Europe“ ir programos „Hydrogen Europe Research“.

Apie JIVE ir JIVE 2 projektus: Pagal 2017 m. sausio mėn. ir 2018 m. sausio mėn. pradėtus įgyvendinti JIVE ir JIVE2 projektus šio dešimtmečio pradžioje 17-oje Europos miestų ir regionų bus įdiegta 310 nulinės emisijos kuro elementų autobusų ir susijusi infrastruktūra (pagal MEHRLIN projektą) – tai iki šiol didžiausias tokių autobusų infrastruktūros projektas Europoje.