Kviečiame į idėjų laboratoriją: Pasimatuok „Europos horizontą“

Lietuvos mokslo tarybos nacionaliniai kontaktiniai atstovai (NCP) kviečia mokslininkus, tyrėjus, inovatorius, verslo, viešojo ir nevyriausybinio sektoriaus atstovus į idėjų laboratoriją „Pasimatuok Europos horizontą“.

📅 Data: 2025 m. gegužės 15 d.
Laikas: 10:30–15:00 val.
📍 Vieta: Lietuvos mokslo taryba, Gedimino pr. 3, Vilnius

Dirbtuvių metu:

Temos: atsinaujinanti energetika ⚡, miesto mobilumas 🚲, išmanieji pastatai 🏢, žiedinė ekonomika 🔁 ir kt.

Dirbtuvių eigą lydės patyrę „Europos horizonto“ ekspertai:

Ekspertai veiks kaip „budintys konsultantai“, padedantys Jūsų idėjoms augti ir stiprėti.

 

🔵 Dalyvių skaičius ribotas!
Registruokitės jau dabar:
➡️Registracija: https://lnkd.in/dXJD_wng
➡️Renginio informacija: https://lnkd.in/dC6q4M-g

Daugiau informacijos:
📧 Jolita Česiulytė – jolita.razumiene@lmt.lt | 📞 +370 604 78 790
📧 Akvilė Eglinskaitė – akvile.eglinskaite@lmt.lt | 📞 +370 675 69 581

Papildoma naujiena!

2025 metų darbo programos pirminės versijos jau paskelbtos!

📌 Dokumentus rasite čia: Horizontas Europa darbo programos 2025 (pre-publikacija)

Galutinė darbo programų versija ir pirmieji oficialūs kvietimai bus paskelbti jau gegužės viduryje.
Kviečiame susipažinti ir pasiruošti būsimiems projektams!

Kviečiame registruotis idėjų laboratorijai – kai susitinka skirtingų sričių žmonės, gimsta naujos idėjos ir projektai.

Elektromagnetinių reiškinių simuliacija ir energetinių technologijų taikymas

Kviečiame į renginį „Elektromagnetinių reiškinių simuliacija ir energetinių technologijų taikymas“!

2025 m. gegužės 8 d. Lietuvos energetikos institutas kviečia dalyvauti renginyje, kurio metu bus pristatyti inovatyvūs energetikos technologijų tyrimai ir praktiniai elektromagnetinių reiškinių modeliavimai.

Renginio metu:

Susipažinsite su Lietuvos energetikos instituto (LEI) vykdomomis mokslinių tyrimų veiklomis: vandenilio energetikos technologijomis, degimo procesų tyrimais, medžiagų tyrimų ir bandymų sprendimais. Dalyvausite praktiniame seminare apie elektromagnetinių laukų simuliaciją, kurį ves SIMULIA CST Studio Suite atstovas iš Dassault Systèmes. Renginys vyks Lietuvos energetikos institute (Breslaujos g.3, Kaunas) ir KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultete (auditorija 157, Studentų g. 56).

Dalykinis išsamus elektromagnetinių reiškinių analizės sprendimo pristatymas vyks KTU konferencijų salėje 10.00 – 13.30 val., 14.30 persikelsime į LEI, kur vyks LEI veiklos, vykdomų projektų pristatymas, todėl visi LEI specialistai, kurie nori plačiai išgirsti apie sprendimą – turi registruotis ir atvykti į KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetą nuo 9:30 (pradžia 10:00)

Programa: Programa-KTU-LEI-20250508.

Registracija: registruotis  https://shorturl.at/zLrp6  arba pranešti apie savo norą dalyvauti el. paštu konferencijos@inre.lt ar telefonu: +370 (5) 212 4660

Energetika be baimės: iššūkiai ir jų sprendimai 

2025 m. balandžio 17 d. 18 val. Energetikos ir technikos muziejuje vyksiančiame reginyje Lietuvos energetikos instituto mokslininkai supažindins su iššūkiais, kurie pastaruoju metu kyla energetikos moksle. Trijuose pristatymuose jie aptars energetikos planavimą, branduolinę energetiką ir turbulencijos reikšmę. Jaunoji mokslininkė Rimantė Balsiūnaitė papasakos, kuo svarbus energetikos planavimas, kaip yra analizuojama energetikos plėtra, poveikis ekonomikai, visuomenei ir aplinkai. Branduolinės energetikos ekspertas dr. Tadas Kaliatka supažindins su civilinės branduolinės energetikos istorija, branduoline energetika pasaulyje ir Lietuvoje. Jis taip apžvelgs branduolinių elektrinių avarijas, jų priežastis bei pasekmes. Jaunoji mokslininkė Justina Jaseliūnaitė atskleis, kaip turbulencija, kuri dažnai kelia nerimą skrydžių metu, inžinerijoje tampa svarbiu įrankiu. Ji paaiškins, kaip mikrokanalų aušinimo technologijose turbulencija padeda efektyviau pašalinti šilumą ir gerina sistemų veikimą. Visi trys pranešimai leis susipažinti su temomis, šiuo metu svarbiomis energetikoje ir galimais jų sprendimais. 

Išsamiau apie kiekvieną pranešimą:

Energetikos iššūkiai – kaip sprendžiami energetikos galvosūkiai?

Rimantė Balsiūnaitė, jaunesnioji mokslo darbuotoja, doktorantė

Ar kada teko pagalvoti kaip sužinomas įvairių energetinių sprendimų poveikis ekonomikai ir visuomenei? Pristatymo metu jaunoji mokslininkė parodys kaip yra analizuojama energetikos plėtra, poveikis ekonomikai, visuomenei ir aplinkai. Taip pat aptars pagrindinius iššūkius ir galvosūkius, su kuriais susiduria mokslininkai.

Branduolinė energetika = BAUBAS?

Dr. Tadas Kaliatka, Vyriausiasis mokslo darbuotojas

Egzistuojantis branduolinis „baubas“, ar jis tikrai toks baisus? Iš kur kyla šios baimės ir ar yra joms pagrindas? Lietuvos energetikos instituto mokslininkas dr. Tadas Kaliatka glaustai supažindins su civilinės branduolinės energetikos istorija, branduoline energetika pasaulyje ir Lietuvoje. Jis pakvies kartu pažvelgti „baubui“ į akis, apžvelgdamas branduolinių elektrinių avarijas, jų priežastis ir pasekmes. Taip pat aptars branduolinę saugą ir mažųjų modulinių reaktorių perspektyvas. Galbūt pavyks nuginti šį „baubą“?

Turbulencija – daugiau nei baimė

Justina Jaseliūnaitė, Jaunesnioji mokslo darbuotoja, doktorantė

Turbulencija dažnai kelia nerimą skrydžių metu, tačiau inžinerijoje ji tampa svarbiu įrankiu. Jaunoji mokslininkė Justina Jaseliūnaitė paprastai paaiškins, kaip mikrokanalų aušinimo technologijose turbulencija padeda efektyviau pašalinti šilumą ir gerina sistemų veikimą. Ji parodys, kaip gamtos reiškinys, paprastai siejamas su diskomfortu, gali pasitarnauti aukštųjų technologijų pažangai.

Lietuvos energetikos instituto mokslininkai padės geriau susipažinti su temomis, šiuo metu svarbiomis energetikoje, ir galimais jų sprendimais, siekiant tvarios energetikos ateities. „Kompleksiniai energetikos tyrimai leidžia mums matyti ne tik energijos srautus, bet ir jų poveikį žmonėms, aplinkai ir ateities kartoms – tai mokslas, kuriantis prasmingą pokytį“, – sako viena iš pranešėjų, instituto jaunesnioji mokslo darbuotoja, doktorantė Rimantė Balsiūnaitė. Renginio metu ji bei kiti mokslininkai papasakos ne tik apie energetikos planavimą, bet ir apie branduolinę energetiką bei turbulencijos svarbą aukštųjų technologijų pažangai.

Balandžio 17 d. muziejaus lankymas bus nemokamas.

Kasmetinė konferencija „Energetiko profesija 2025: kokios inovacijos tavęs laukia?”

Kviečiame į kasmetinę konferenciją „Energetiko profesija 2025: kokios inovacijos tavęs laukia?“
Kaip tapti nepriklausomiems nuo iškastinio kuro, naudoti švarią energiją ir užtikrinti aukštą elektros tiekimo patikimumą? Kaip apsaugoti energetinę infrastruktūrą, didinti energetikos sistemų atsparumą? Šie ir kiti aktualūs klausimai bus sprendžiami šioje konferencijoje. Sužinokite kokias kompetencijas svarbu ugdyti ir kokius iššūkius energetikai spręs ateityje!
Konferencijoje turėsite galimybę užmegzti ryšį su energetikos profesionalais ir akademine bendruomene. Įvairių pranešimų metu sužinosite apie naująsias technologijas, reikiamas kompetencijas ir karjeros galimybes.
Energetika – tvarios ateities pagrindas.

Konferencijoje išgirsite pranešimus bei institucijų, įmonių ir švietimo srities atstovų diskusijas, turėsite galimybę išsakyti savo mintis, pasiūlymus, neformaliai pabendrauti po konferencijos.

Programa: Programa
Tiesioginės transliacijos nuoroda: https://youtube.com/live/H-lVsPX9Jp0

Konferencija vyks 2025 m. balandžio 17 d. (ketvirtadienį) 10 val. mokslo ir inovacijų populiarinimo centre „Mokslo sala“, adresu Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas. Vietų skaičius ribotas, tad maloniai prašome registruotis.

Registraciją galite pildyti iki balandžio 11 d. imtinai. Ją rasite čia.

Ekonomikos ir verslo lyderystės forumas „Lietuvos Davosas 2025“

LMA konferencija „Fizinių ir technologijos mokslų tarpdalykiniai tyrimai”

13-toji jaunųjų mokslininkų konferencija „Fizinių ir technologijos mokslų tarpdalykiniai tyrimai“

Lietuvos mokslų akademijos (LMA) Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyrius, Technikos mokslų skyrius, Visorių informacinių technologijų parkas, UAB NOVIAN ir asociacija INFOBALT organizuoja LMA 13-tąją jaunųjų mokslininkų konferenciją „Fizinių ir technologijos mokslų tarpdalykiniai tyrimai“.

Jaunųjų mokslininkų konferencijos tikslas – dalintis jaunųjų mokslininkų atliekamais tyrimais gamtos ir technologijų mokslų srityse bei jų sandūrose, skatinti bendradarbiavimą tarp jaunųjų mokslininkų, bei apžvelgti bendrų mokslinių interesų problematiką.

Konferencijai tinkamos gamtos ir technologijų mokslų temos apimančios: fizikinius, biofizikinius, chemijos, biochemijos, medžiagotyros, matematikos, astronomijos ar kosmoso tyrimus. Taip pat temos susijusios su krašto gynybą, kvantinėmis technologijomis, elektronikos, informatikos, mechanikos, energetikos, statybos inžinerijos tyrimais.

Konferencijos darbą numatoma organizuoti dviejose tematinėse sekcijose: fiziniai mokslai ir technologijos mokslai. Pranešėjai kviečiami pristatyti savo mokslo tyrimų rezultatus bei taikomąją veiklą, leidžiančią plėtoti ir atnaujinti gaminamos produkcijos (paslaugų) nomenklatūrą, tobulinti technologijas bei jų gamybą ir diegimą vidaus bei užsienio rinkose, skaitmenizacijos ir skaitmeninių technologijų poveikio tyrimus ekonominėms ir socialinėms veikloms.

Konferencijos vieta: Lietuvos mokslų akademija, Gedimino pr. 3, Vilnius

Konferencijos data: 2025 balandžio 11 d.

Konferencijoje planuojami žodiniai (12 min., iš jų 10 min. pranešimas ir 2 min. klausimams atsakymams) ir stendiniai pranešimai.

Kviečiame įvairių Lietuvos institucijų jaunuosius mokslininkus iki 2025 m. kovo 31 d. teikti paraiškas dalyvauti konferencijoje užpildant registracijos formą.

Konferencijos programa bus paskelbta balandžio 2 d.

FTMC Metinė mokslinė konferencija 2025

Kovo 20–21 d. A101 salėje (Saulėtekio al. 3, Vilnius) vyks vienas svarbiausių mūsų Centro renginių – FTMC Metinė mokslinė konferencija.

15-liktosios konferencijos metu bus pristatomi ne tik žodiniai pranešimai, atrinkti kiekvieno skyriaus, bet ir stendiniai pranešimai.

Galėsime pasidalinti moksline informacija ir aptarti bendradarbiavimo poreikį bei galimybes.

Taip pat bus pristatomi keli vietiniai ir išoriniai kviestiniai pranešimai.

Konferenciją tradiciškai užbaigs FTMC direktoriaus metinis pranešimas.

Konferencijos programa

Seminaras-diskusija „Lietuvos elektro-energetikos sistemos funkcionavimas, kai dominuos nestabili generacija“

Maloniai kviečiame Jus į seminarą-diskusiją „Lietuvos elektro-energetikos sistemos funkcionavimas, kai dominuos nestabili generacija“. Renginys vyks 2025 m. kovo 27 m. (ketvirtadienį) 13 val. Lietuvos mokslų akademijoje, Gedimino pr. 3, Vilnius, Mažoji salė.

Renginio metu pranešimus skaitys ir diskusijoje dalyvaus: Lietuvos Respublikos energetikos viceministras Airidas Daukšas, AB „Litgrid“ Sistemos valdymo departamento vadovas Donatas Matelionis, Lietuvos energetikos instituto direktorius dr. Saulius Gudžius.

Maloniai prašome registruotis į renginį užpildant šią registracijos formą iki kovo 26 d. imtinai. Vietų skaičius ribotas.

Renginys yra seminarų-diskusijų ciklo „Lietuvos energetikos politika ir ekonomika“ dalis.

Programa: kvietimas ir programa

KTU-LSMU-VDU-LEI jungtinių projektų vykdytojų ataskaitinė konferencija

Kviečiame į Kauno technologijos universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto ir Lietuvos energetikos instituto jungtinių mokslininkų grupių projektų vykdytojų ataskaitinę konferenciją, kuri vyks 2025 m. kovo 19 d. nuo 13.30 iki 16.15 val.

Konferencijos vieta – VDU daugiafunkcinis mokslo ir studijų centras, IV aukštas, 414 auditorija, V. Putvinskio g. 23, Kaunas.

Kviečiame projektų vykdytojus ir visus suinteresuotuosius dalyvauti konferencijoje.

Maloniai laukiame!

Lietuvos aukštųjų mokyklų mugė 2025

2025 m. sausio 29 d. LEI dalyvaus Kauno „Aukštųjų mokyklų mugėje“, kur LEI atstovų komanda studentams pristatys praktikos, studijų ir darbo galimybes institute.

Lietuvos „Aukštųjų mokyklų mugė 2025“ – renginys esamiems bei būsimiems studentams, jų tėvams, mokytojams. Renginyje lankytojus pasitiks bene visos Lietuvos aukštosios mokyklos – institutai, universitetai, kolegijos, profesinio mokymo įstaigos.

Vieną dieną – tik sausio 29-tąją – Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiančios nemokamos Lietuvos aukštojo mokslo mugės metu, lankytojų lauks nemokamos karjeros konsultacijos, aukštųjų mokyklų atstovai, pasirengę atsakyti į visus jaunuoliams ir jų tėvams galinčius iškilti klausimus apie studijų pasirinkimą, studijų programas ir netgi – ateities darbinę karjerą.

Plačiau: https://www.parodos.lt/parodos/aukstuju-mokyklu-muge-2025/