Lietuvos mokslo taryba (toliau – Taryba), vadovaudamasi Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2025 m. kovo 24 d. įsakymu Nr. V-327, kuriuo patvirtintas 2022–2030 m. pažangos priemonės Nr. 12-001-01-01-01 „Gerinti mokslo ir studijų aplinką“ projektų finansavimo sąlygų aprašas Nr. 2 , vykdys viešąsias konsultacijas, skirtas potencialių partnerių tyrėjų grupių identifikavimui pagal veiklą „Mano pirmoji tyrėjų komanda“. Veikla skirta skatinti jaunųjų tyrėjų lyderystę ir ugdyti jų kompetencijas formuojant savarankiškas tyrėjų grupes sumanios specializacijos srityse, taip pat pritraukti ar išlaikyti užsienio tyrėjus. Veikla įgyvendinama kaip MTEP projektai, kuriems vadovaus jaunieji mokslininkai.
Informuojame, kad 2025 m. liepos 18 d., 10:00 val. Taryba organizuoja informacinį renginį, skirtą mokslo ir studijų institucijoms – galimiems projekto partneriams. Renginio metu bus pristatyti viešųjų konsultacijų tvarkos aprašo ir rekomendacijų dėl jaunųjų mokslininkų bei jų komandų atrankos projektai, aptariami pagrindiniai veiklos įgyvendinimo aspektai bei atsakoma į kylančius klausimus.
Renginys vyks „MS Teams“ platformoje, trukmė – iki 1,5 val.
Registracija vykdoma iki š. m. liepos 14 d., 12:00 val.
Nuoroda į renginį užsiregistravusiems dalyviams bus išsiųsta el. paštu likus 2 dienoms iki renginio.
Projektų administravimo skyriaus vedėja
Veronika Kapalinskaitė
Lietuvos mokslo taryba
LMT informacija
2025 m. birželio 27 d. 10 val. | Konstitucijos salė, Seimo I rūmai, Gedimino pr. 53, Vilnius
Programa
We are pleased to invite you to participate in the “CERN Baltic Conference (CBC 2025)”, which will take place on 14-16th of October 2025
The fifth edition of the CBC 2025 will be hosted by Kaunas University of Technology (KTU) in Kaunas, Lithuania.
The CERN Baltic Conference (CBC) is an annual event organised by a higher education or research institution from the CERN Baltic Group (CBG). Its aim is to connect and strengthen the scientific community in the Baltic states and other countries involved in CERN-related research.
Thematic areas covered by the CBG Conference include:
Particle physics: experiment
Particle physics: theory
Accelerator physics
Accelerator and particle detector technologies
Scientific and quantum computing
Particle physics for medical applications
Important dates for the CBC 2025 are:
7 September: Abstract submission deadline.
14 September: Notification of abstracts acceptance or rejection.
30 September (by 17:00 CET): Final deadline for registration and fee payment.
CBC 2025 registration and further information can be found here:
https://indico.cern.ch/event/1510460/
Kviečiame į festivalį „SAVOS BANGOS. TVARIOS ATEITIES KŪRĖJŲ LABORATORIJA “ – įkvepiančią erdvę, kurioje susitiks tvaresnio rytojaus kūrėjai! Šis nemokamas renginys – tai Lietuvos jūrų muziejaus ir „Ignitis renewables“ iniciatyva, kviečianti visus, kuriems rūpi mūsų planeta ir jos ateitis.
Lietuvos energetikos instituto ekspozicijoje bus supažindinama su dviem inovatyviomis technologijomis: alternatyvių biodegalų gamyba iš jūržolių ir žvejybinių tinklų bei nauja technologija, kuria mažinamos jūrų transporto (laivų) energijos sąnaudos.
Instituto mokslininkai yra sukūrę katalizatorių, kurį naudojant iš jūržolių ir žvejybinių tinklų atliekų sukuriami biodegalai. Nesurenkamos jūržolės sukelia žalingus eutrofikacijos procesus bei skatina deguonies išeikvojimą, todėl žūsta žuvys ir vandens fauna. Žvejybiniuose tinkluose taip pat įsipainioja vandens gyvūnai, todėl kasmet vidutiniškai žūsta apie 130 000 vandens organizmų. Surinktų jūržolių ir žvejybinių tinklų atliekų panaudojimas energijos bei energetinių produktų atgavimui prisideda ir prie žiedinės ekonomikos kūrimo.
Tuo tarpu kita inovacija – laivų trintį mažinanti technologija, kuri leistų mažinti CO₂ emisijas ir optimizuoti energijos vartojimą. Tai išmaniai pritaikyti laivų paviršiai, optimizuojantys laivo sąveiką su vandeniu. Tai reiškia mažesnę trintį, didesnį greitį ir tvaresnę ateitį be papildomų degalų sąnaudų. Ar žinojote, kad net 50% energijos yra sunaudojama hidrodinaminiam pasipriešinimui nugalėti? O jei pasakytume, kad turime sprendimą, kuris gali padidinti laivo judėjimo greitį nedidinant nei kuro sąnaudų, nei CO₂ emisijų. Inovacija, sujungusi skirtingas mokslo sritis, atveria naujas galimybes ne tik laivybai, bet ir visai energetikos pramonei.
Tvarios ateities kūrėjų laboratorija – tai nuo 2021 m. vykstantis Lietuvos jūrų muziejaus renginys, kurio tikslas – ugdyti ekologinį visuomenės sąmoningumą, kuriant kartu tvarią ateitį: mažiau vartoti, pakartotinai panaudoti ar perdirbti, naudoti žaliąją energiją. Festivalis kviečia jo dalyvius ir lankytojus atsigręžti į Baltijos jūrą, būti jūros įkvėptiems keistis ir veikti, kelti klausimus, kaip suderinti Baltijos jūros ekosistemos išsaugojimą ir galimybių, kurias ji teikia Lietuvai, panaudojimą, taip pat ugdyti atsakomybės jausmą.
Festivalio dieną jūsų lauks:
• Išskirtinis teatralų pasirodymas
• Įmonių, organizacijų ir įstaigų, kurioms rūpi Baltijos jūros ekosistemos išsaugojimas, edukacinė mugė
• Interaktyvios pažintinės veiklos su mokslo įstaigomis
• Menininkų ir bendruomenės kūrybinės dirbtuvės
• Diskusija „Kas yra tikrasis tvarumas?“
• „Ekoprotmūšis“, kuriame kiekvienas galės išmėginti savo jėgas
• Specialiai festivaliui sukurta K2 Comedy club komikų programa
• Išskirtinis violončelininkų grupės „Voiceless“ koncertas ir specialiai festivaliui aranžuotas ir šiuolaikiškai interpretuotas M. K. Čiurlionio metus pažymintis kūrinys „Jūra”
Kviečiame į seminarą „Pažangą klimato kaitos mažinime darančių įmonių atrankos kriterijai“, kuris įvyks birželio 17 d. (antradienį) 10:00 val. BLC konferencijų centre Kaune esančiame adresu Donelaičio g. 62, D korpusas, 3 aukštas.
Projekto tikslas – sukurti klimato kaitos mažinimo versle (žemės ūkyje, pramonėje ir transporte) pažangos vertinimo kriterijų sistemą ir vadovaujantis šiais kriterijais atrinkti pažangiausiais įmones ir specialiai tam skirto renginio metu įteikti nugalėtojams („klimato čempionams“) apdovanojimus.
Renginį organizuoja Lietuvos gamtos fondas ir Aplinkosaugos valdymo ir technologijų (ECAT) centras pagal projektą „Klimato čempionai versle“, kuris yra finansuojamas iš Klimato kaitos programos priemonės „Finansinės paskatos nevyriausybinių organizacijų veikloms ir (ar) veiksmams, formuojant klimato politiką ir informuojant visuomenę apie klimato kaitą“. Priemonę administruoja Aplinkos projektų agentūra (APVA) ir Aplinkos ministerija.
Jeigu ketiname dalyvauti renginyje tai praneškite el. paštu info@lgf.lt iki 2025-06-13.
Programa:
Pagarbiai
Edmundas Greimas
Direktorius/Director
Lietuvos gamtos fondas/Lithuanian Fund for Nature
Algirdo g. 22-3, 03218
Vilnius Lithuania
Tel.: +370 5 2310700
edmundas.g@lgf.lt
www.lgf.lt
Dalinamės informacija, jog Lietuvos mokslo taryba (LMT) skelbia atžalinių įmonių mokslinių tyrimų eksperimentinės plėtros (MTEP) projektų atrankos kvietimą. Jis skirtas skatinti mokslo žinių perdavimą ir MSI sukurtų MTEP rezultatų pagrindu kuriamų inovatyvių produktų plėtojimą atžalinėse įmonėse. Paraiškas galima teikti iki 2025 m. liepos 17 d. 16 val.
Platesnė informacija apie kvietimą čia.
Susidomėjusius kviečiame sudalyvauti informacinėje dienoje birželio 18 d. 12 val., kurioje pristatysime priemonę, atnaujintas konkurso taisykles bei atsakysime į jūsų klausimus. Renginys vyks nuotoliu, registruotis prašome čia.
Laukiame Jūsų ESO konferencijoje „Energetikos naujienos ir tendencijos” gegužės 28 d. adresu BLC konferencijų centras, K. Donelaičio g. 62, Kaunas. Nuorodą į žemėlapį kur atvykti galite rasti čia.
Jeigu dar nesate užsiregistravę – tai galite padaryti Jums patogiu metu per šią nuorodą arba paspaudę renginio programą.
RENGINYS NEMOKAMAS.
ESO konferencijos verslui 2025 dienotvarkė:
Konferencijos vieta:
Verslo centro aikštelėje parkavimo vietų skaičius yra ribotas. Maloniai prašome naudotis netoliese esančiomis viešomis automobilių stovėjimo vietomis.
Iki susitikimo!
Kviečiame birželio 5 d. paminėti Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną kasmečiame „Žaliųjų idėjų festivalyje 2025“. Penktus metus vykstančiame renginyje Jūsų lauks tradicinė Žaliųjų idėjų mugė, protmūšis, edukacijos ir kitos įtraukios veiklos.
Renginyje 10.30-14.00 val. bus galima sudalyvauti Lietuvos energetikos instituto edukacijoje „Energetikos kelionė nuo A iki Z“.
Vieta: Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, S. Daukanto aikštė 3, LT-01122 Vilnius, Lietuva
Plačiau: https://www.facebook.com/events/526493540395104/
Lietuvos mokslo tarybos nacionaliniai kontaktiniai atstovai (NCP) kviečia mokslininkus, tyrėjus, inovatorius, verslo, viešojo ir nevyriausybinio sektoriaus atstovus į idėjų laboratoriją „Pasimatuok Europos horizontą“.
📅 Data: 2025 m. gegužės 15 d.
⏰ Laikas: 10:30–15:00 val.
📍 Vieta: Lietuvos mokslo taryba, Gedimino pr. 3, Vilnius
Dirbtuvių metu:
Temos: atsinaujinanti energetika ⚡, miesto mobilumas 🚲, išmanieji pastatai 🏢, žiedinė ekonomika 🔁 ir kt.
Dirbtuvių eigą lydės patyrę „Europos horizonto“ ekspertai:
Ekspertai veiks kaip „budintys konsultantai“, padedantys Jūsų idėjoms augti ir stiprėti.
🔵 Dalyvių skaičius ribotas!
Registruokitės jau dabar:
➡️Registracija: https://lnkd.in/dXJD_wng
➡️Renginio informacija: https://lnkd.in/dC6q4M-g
Daugiau informacijos:
📧 Jolita Česiulytė – jolita.razumiene@lmt.lt | 📞 +370 604 78 790
📧 Akvilė Eglinskaitė – akvile.eglinskaite@lmt.lt | 📞 +370 675 69 581
Papildoma naujiena!
2025 metų darbo programos pirminės versijos jau paskelbtos!
📌 Dokumentus rasite čia: Horizontas Europa darbo programos 2025 (pre-publikacija)
Galutinė darbo programų versija ir pirmieji oficialūs kvietimai bus paskelbti jau gegužės viduryje.
Kviečiame susipažinti ir pasiruošti būsimiems projektams!
Kviečiame registruotis idėjų laboratorijai – kai susitinka skirtingų sričių žmonės, gimsta naujos idėjos ir projektai.
Kviečiame į renginį „Elektromagnetinių reiškinių simuliacija ir energetinių technologijų taikymas“!
2025 m. gegužės 8 d. Lietuvos energetikos institutas kviečia dalyvauti renginyje, kurio metu bus pristatyti inovatyvūs energetikos technologijų tyrimai ir praktiniai elektromagnetinių reiškinių modeliavimai.
Renginio metu:
Susipažinsite su Lietuvos energetikos instituto (LEI) vykdomomis mokslinių tyrimų veiklomis: vandenilio energetikos technologijomis, degimo procesų tyrimais, medžiagų tyrimų ir bandymų sprendimais. Dalyvausite praktiniame seminare apie elektromagnetinių laukų simuliaciją, kurį ves SIMULIA CST Studio Suite atstovas iš Dassault Systèmes. Renginys vyks Lietuvos energetikos institute (Breslaujos g.3, Kaunas) ir KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultete (auditorija 157, Studentų g. 56).
Dalykinis išsamus elektromagnetinių reiškinių analizės sprendimo pristatymas vyks KTU konferencijų salėje 10.00 – 13.30 val., 14.30 persikelsime į LEI, kur vyks LEI veiklos, vykdomų projektų pristatymas, todėl visi LEI specialistai, kurie nori plačiai išgirsti apie sprendimą – turi registruotis ir atvykti į KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetą nuo 9:30 (pradžia 10:00)
Programa: Programa-KTU-LEI-20250508.
Registracija: registruotis https://shorturl.at/zLrp6 arba pranešti apie savo norą dalyvauti el. paštu konferencijos@inre.lt ar telefonu: +370 (5) 212 4660