Seminaras „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“, Alytuje

Šių metų birželio 7 d. Alytaus miesto savivaldybėje organizuojamas seminaras „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“, kuris suburs politikos, savivaldybių, verslo ir mokslo lyderius į diskusiją, kaip pasiekti, kad savivaldybės taptų draugiškomis aplinkai ir žmonėms vietomis, kur gera gyventi, kurti ir dirbti.

Programa:

Gegužės mėn. Seime vykusioje konferencijoje „Žalioji transformacija: Lietuvos savivaldybių kelias į klimato neutralumą“ pristatytas Žaliųjų savivaldybių nacionalinis tinklas, prie kurio jau yra prisijungusios 20 Lietuvos savivaldybių. Tinklas klimato kaitos iššūkius bei Europos Komisijos nustatytą žaliąjį kursą padės paversti galimybėmis. Be to, jis suteiks reikiamos informacijos, susijusios su skirtingomis Europos Sąjungos finansavimo programomis, skirtomis padėti šalims ir jų regionams prisitaikyti prie klimato kaitos ir naujos realybės, kurioje ypač svarbus tvarumas ir žalieji sprendimai.

Tinklu rūpintis patikėta Lietuvos energetikos institutui, o pagrindiniu tinklo koordinatoriumi paskirtas Romualdas Petraitis.
Tinklo idėja išvystyta Seimo parlamentinėje grupėje „Žaliosios savivaldybės – 2030“. Jos pirmininkas, parlamentaras Andrius Bagdonas tvirtina, kad Žaliųjų savivaldybių nacionalinio tinklo veiklos pradžia – pusantrų metų trukusio darbo ir praeitų metų gruodį pasirašyto memorandumo dėl Žaliųjų savivaldybių iniciatyvos rezultatas.

Vienas iš pirmųjų tinklą koordinuojančių specialistų darbų bus tinklalapio sukūrimas, kuriame savivaldybių atstovai rastų reikiamą informaciją, susijusią su skirtingomis Europos Sąjungos finansavimo programomis, skirtomis padėti šalims ir jų regionams prisitaikyti prie klimato kaitos ir naujos realybės, kurioje ypač svarbus tvarumas ir žalieji sprendimai. Šiuo metu buriama įvairių sričių ekspertų, dirbančių klimato neutralumo srityje, kurie konsultuos ir teiks ekspertinę pagalbą prisijungusioms prie tinklo savivaldybėms. Bus organizuojami renginiai ir mokymai savivaldybių specialistams.

„Klimato neutralumą sudaro daug sudedamųjų dalių. Pradedant transporto sistema bei energetika ir baigiant žemės ūkiu bei žmonių įpročių formavimu. Kiekvienai iš tų krypčių numatytas finansavimas. Pavyzdžiui, Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija yra numačiusi iki 2030 m. į dviračių infrastruktūros gerinimą investuoti apie 100 mln. eurų. O štai programos „Europos horizontas“, kuri bus vykdoma iki 2027 m., bendras biudžetas yra 95,5 mlrd. eurų, iš kurių daugiau nei 15 mlrd. eurų klimato, energetikos ir mobilumo tematikoms. Ir tai tik keli pavyzdžiai, kur savivaldybės gali gauti finansavimą infrastruktūrai tobulinti bei žmonių gyvenimo sąlygoms gerinti, kartu leidžiančiam siekti ir klimato neutralumo tikslų“, – vardijo Lietuvos energetikos instituto direktoriaus pavaduotojas dr. Rolandas Urbonas, taip pat besirūpinantis Žaliųjų savivaldybių tinklo plėtra. Pasak jo, tinklas atviras ne tik norintiesiems prisijungti ir dalytis patirtimi bei gerąja praktika, bet ir išsakyti siūlymus, kokios pagalbos ar įrankių reikia, kad darbai, idėjos ar iniciatyvos būtų įgyvendinamos.

Žaliųjų idėjų festivalis

Birželio 5 dieną, moksleiviai ir visi vilniečiai bei miesto svečiai kviečiami į Prezidentūros vidinį kiemą ir parką, kuriame trečius metus iš eilės vyks Žaliųjų idėjų festivalis.

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotas renginys duris atvers 11 valandą. Lankytojų lauks Žaliųjų idėjų mugė, kurioje bus galima susipažinti su įvairiomis aplinkosaugos inovacijomis ir žaliosiomis iniciatyvomis. Mugės dalyviai turės galimybę degustuoti kokteilį „Žalios energijos gurkšnis“, apžiūrėti 240 litrų talpos akvariumą, kuriame ne tik gyvena žuvys ir augalai, bet ir tvariai auginamas maistas. Aplinkosaugos entuziastai galės pasisiūti tvarius prekybinius maišelius, pasigaminti veikiančią mažąją saulės jėgainę ar su virtualios realybės akiniais „pakeliauti laiku“ ir pamatyti, kaip keitėsi važiavimas traukiniu ir kas gali laukti ateityje.
Festivalį vainikuos Gamtosauginės Prezidento Valdo Adamkaus premijos įteikimo ceremonija Prezidentūros parke.

Renginyje dalyvaus ir Lietuvos energetikos instituto atstovai, pristatysiantys LEI Žaliojo miestelio viziją bei mokiniams vesiantys viktoriną energetikos temomis.

Paskaita-seminaras „Magnetinės sintezės tyrimai – artėjant prie tikslo: elektros energija iš sintezės reakcijų“

2023 m. gegužės 24 d. (trečiadienį) 10.30 val. Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius) vyks EUROfusion programos vadovo profesoriaus Tony Donné paskaita-seminaras „Magnetinės sintezės tyrimai – artėjant prie tikslo: elektros energija iš sintezės reakcijų“ (Magnetic Fusion Research – approaching the goal: Fusion electricity).

Seminare bus apžvelgiamos branduolių sintezės tyrimų naujienos ir planai, kaip pradėti elektros gamybą branduolių sintezės principu veikiančiose elektrinėse. Branduolių sintezė (sąlaja) yra viena aktyviausiai vystomų mokslinių temų pasaulyje. Pastaraisiais metais pasiektas svarbus proveržis šioje srityje tiek atliekant magnetinio išlaikymo, tiek inercinės branduolių sintezės tyrimus. Šiuo metu Prancūzijoje aktyviai vykdomi ITER (tarptautinio branduolių sąlajos tyrimų ir inžinerijos) projekto įgyvendinimo darbai – tai bus didžiausias branduolių sintezės eksperimentų stendas pasaulyje.

Tony Donné taip pat skaitys pranešimą „Why don’t we have fusion yet – and what is EUROfusion doing to get there?“ CYSENI 2023 konferencijos metu, Lietuvos energetikos institute, gegužės 23 d. 10.20 val.
Plačiau: https://cyseni.com/speaker/tony-donne/

jpg“ alt=““ width=“1608″ height=“833″ class=“aligncenter size-full wp-image-18660″ />

Žalioji transformacija: Lietuvos savivaldybių kelias į klimato neutralumą


„Žalioji transformacija: Lietuvos savivaldybių kelias į klimato neutralumą“

Šių metų vasario mėn. Lietuvos savivaldybių asociacija pakvietė šalies savivaldybes prisijungti prie Žaliosios iniciatyvos, kurią inicijavo 2021 m. įkurta Seimo parlamentinė grupė „Žaliosios savivaldybės – 2030”, vadovaujama Seimo nario Andriaus Bagdono. Praėjusių metų pabaigoje, Seime vykusioje konferencijoje, buvo priimtas Žaliųjų savivaldybių iniciatyvos Memorandumas, kuriame numatomi šie bendri tikslai:

Prie Žaliųjų savivaldybių nacionalinio tinklo jau prisijungė 15 savivaldybių, kurių merai ir už klimato neutralumą savivaldybėse atsakingi asmenys, gegužės 8 d. 11:30 val. dalyvaus Seimo Konstitucijos salėje vyksiančioje konferencijoje „Žalioji transformacija: Lietuvos savivaldybių kelias į klimato neutralumą“.

Konferenciją pasveikins Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, pranešimus skaitys Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Susisiekimo ministras Marius Skuodis, Energetikos ministras Dainius Kreivys, Lietuvos savivaldybių asociacijos vadovai, mokslo ir verslo atstovai. Renginio dieną oficialiai startuos Lietuvos žaliųjų savivaldybių nacionalinis tinklas, kurio koordinatoriumi pasirinktas Lietuvos energetikos institutas.

Pagrindiniai Žaliųjų savivaldybių nacionalinio tinklo uždaviniai:

Tikimės, jog ambicingiausios ir aktyviai klimato neutralumo siekiančios šalies savivaldybės, susijungusios į Žaliųjų savivaldybių nacionalinį tinklą, darys viską, kad iki 2030 m. taptų klimatui neutraliomis.

Tiesioginė transliacija:

Diskusija „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“

Diskusija „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“ suburs politikos, savivaldybių, verslo ir mokslo lyderius diskusijai, kaip pasiekti, kad savivaldybės taptų draugiškomis aplinkai ir žmonėms vieta, kur gera gyventi, kurti ir dirbti.

Data ir laikas: 2023 m. balandžio 28 d., 11.30 val.
Vieta: viešbučio „Oginski Hotel“ konferencijų salė (Dariaus ir Girėno g. 10, Plungė).

Renginio metu pranešimą „Savivaldybių dalyvavimas ES tarptautinėse programose“ skaitys LEI direktoriaus pavaduotojas dr. Rolandas Urbonas.

Diskusiją moderuos LEI projektų vadybininkas, Žaliųjų savivaldybių nacionalinio tinklo koordinatorius Romualdas Petraitis.

KARJERA & STUDIJOS 2023

Didžiausia Lietuvoje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda KARJERA & STUDIJOS 2023 kovo 30-31 dienomis!

Paroda, skirta moksleiviams, studentams, karjeros kelią besirenkantiems ar keičiantiems žmonėms, taip pat mokytojams ir mokyklų administracijoms.
Parodos lankytojų lauks:
– Paroda MOKYKLA tampa didžiausiu Lietuvoje Mokytojų kambariu, kuriame vyks mokymai, seminarais ir diskusijos, o mokytojai turės galimybę kelti kvalifikaciją;
– Lietuvos universitetai, aukštosios mokyklos ir profesinio mokymo įstaigos;
– Didžiausia karjeros mugė: galimybė susipažinti su verslo atstovais ir jų teikiamomis karjeros perspektyvomis;
– Sėkmės istorijos ir verslumą skatinantys renginiai.

Parodoje dalyvaus ir Lietuvos energetikos institutas.

Plačiau: https://www.litexpo.lt/renginiai/karjera-studijos-2023

Programos „Europos Horizontas“ 5 veiksmų grupės – „Klimatas, energetika ir judumas“ informacinė diena „Praeitis, dabartis, ateitis“

Lietuvos mokslo taryba (LMT) kviečia inovacijas kuriančias ar planuojančias kurti įmones, mokslo institucijas ar kitas organizacijas į informacinę dieną, skirtą pristatyti „Europos horizonto“ programos 5 veiksmų grupės „Klimatas, energetika, judumas“ buvusio periodo analizę, aktualias naujienas ir kvietimus 2023–2024 m. periodui.

Renginio metu numatoma trumpai apžvelgti „Europos Horizonto“ programos 5 veiksmų grupės buvusių kvietimų rezultatus, dažniausiai pasitaikančias klaidas rašant projektus. Išvykų finansavimo galimybės įmonėms bei tyrėjams ir galimybė prisijungti prie konsorciumų, jau laimėjusių projektus.

REGISTRACIJA
Registracija vyksta iki 2023-03-28 d.

 

Daugiau apie „Horizon Europe“ programą rasite čia.

 

Daugiau informacijos apie renginį teikia:

Jolita Razumienė

El. p. jolita.razumiene@lmt.lt

Tel. nr. +370 604 78 790

Fostering EU Clean Energy transition in Lithuania, SUPEERA/PANTERA workshop

Fostering EU Clean Energy transition in Lithuania, SUPEERA/PANTERA workshop

Date: 27 April 2023
Time: 9:00 – 17:00
Location: Lithuanian Academy of Science, Gedimino pr. 3, 01103 Vilnius, Lithuania

 

Register to the workshop

 

Lithuania is actively working towards the success of the energy transition objectives and implementation of declared policies for achieving the low carbon economy. Yet, together with other less involved countries it shows low participation rates in research and innovation (R&I) activities and the realisation of the European Union’s Strategic Energy Technology (SET) Plan Implementation Plans. As a consequence, and compared to more successful Member States it has received only a marginal contribution of EU R&I Horizon 2020’s budget.

In this context, SUPEERA and PANTERA are joining forces with the objective to enhance collaboration in R&I activities in Lithuania, facilitate knowledge exchange and showcase best practices of how international networking and cooperation between national stakeholders and key international associations and organisations can be beneficial for establishing long-lasting interactions and fostering joint R&I activities.

Therefore, this workshop will offer a detailed overview of the European policies, strategies, EU funding programmes and collaboration opportunities at the disposal to the research community of Lithuania with the aim to bringing them closer to the R&I activities of Europe and get active with the SET Plan process. Meanwhile, the invited experts and stakeholders will share their experience in the project implementation.

 

Discussion Topics

NB: The detailed agenda will be sent to all registrants in due time

Registrations are open at this link. In case of further questions or information needed, please do not hesitate to contact s.pantelis@eera-set.eu

Mokymai „Kaip parengti sėkmingą paraišką Europos kosmoso agentūrai?“

Kovo 23 d. 9.00 – 16.30 val. Inovacijų agentūros „Space Hub LT“ ir Europos kosmoso agentūra (EKA) organizuoja išsamius mokymus, kurių metu įgysite žinių ir įgūdžių kaip parengti sėkmingą EKA mokslinių tyrimų ir inovacijų paraišką bei susipažinsite su EKA teikiamomis galimybėmis verslui ir mokslui.

 

Renginio metu:

 

PROGRAMA (renginys vyks anglų kalba)

 

 

Renginys skirtas  įmonėms, startuoliams, mokslo ir studijų institucijoms bei visiems, kuriuos domina bendradarbiavimo su EKA galimybės.

 

Registracija: https://forms.office.com/e/ajLKZ7Q9pS

 

Vieta: „Technopolis”, Nova salė Kastytis (V. Gerulaičio g. 10, Vilnius)

FTMC Metinė mokslinė konferencija 2023

2023 m. kovo 1-2 d. konferencijų salėje A101 (Saulėtekio al. 3, Vilniuje) vyks FTMC Metinė mokslinė konferencija.

Konferencijos programa

Nuorodos prisijungiantiems nuotoliniu būdu:

2023-03-01  |  2023-03-02