Tvarios ateities kūrėjų laboratorija BE ATLIEKŲ 2022

Danės skvere Klaipėdoje, birželio 10 d.m 11.00-19.00 val. – „Tvarios ateities kūrėjų laboratorija BE ATLIEKŲ. 2022“

🟢 Lietuvos jūrų muziejus inicijuoja aplinkos išsaugojimą ateities kartoms ir kviečia į renginį „Tvarios ateities kūrėjų laboratorija. BE ATLIEKŲ“.
🟢 Renginys inspiruos ekologinį sąmoningumą, kvies klaipėdiečius, miesto svečius – nuo jauniausio iki vyriausio – nes visi itin svarbūs, tik visi kartu galime kurti tvaresnę visuomenę.
🟢 Renginio stenduose daugiau kaip 30 organizacijų: gamintojai, kūrėjai, tvarių idėjų generatoriai praktiškai supažindins atėjusius su įvairiausiais tvariais sprendimais, paslaugomis, išradimais ir produktais, jų prieinamumu, naudingumu ir kalbės apie aplinkai draugiškesnį gyvenimo būdą.
🟢 Renginys bus įdomus įvairaus amžiaus auditorijoms: be įvairių demonstracijų, pristatymų, pokalbių stenduose, pamatysite ir jautrų meninį pasirodymą, o renginį vainikuos mušamųjų instrumentų ansamblis „Ritmas Kitaip“, kuris parodys, kad muziką kurti ir groti galima net ir iš įvairių nebenaudojamų daiktų!

𝐃𝐚𝐥𝐲𝐯𝐢𝐚𝐢:
Mokslo įstaigos:
🟢 Klaipėdos universitetas, Jūros tyrimų institutas
🟢 Klaipėdos turizmo mokykla
🟢 Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla
🟢 Socialinių mokslų kolegija
🟢 Karaliaus Mindaugo profesinė mokykla
🟢 Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla
🟢 Lietuvos verslo kolegija
🟢 Klaipėdos valstybinė kolegija
🟢 Kretingos technologijos ir verslo mokykla
🟢 Lietuvos energetikos institutas
🟢 Gamtos tyrimų centras

Kultūros įstaigos:
🟢 Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus
🟢 Lietuvos jūrų muziejus / Rodion Petrov

Viešosios įstaigos:
🟢 VšĮ Turiu idėją, Denim diaries
🟢 VšĮ „Žaliasis taškas“
🟢 VšĮ Žaliosios politikos institutas ir Nacionalinis neliečiamojo miško paramos fondas
🟢 VšĮ „Po bangom“

Valstybinės įstaigos, įmonės:
🟢 VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija
🟢 VĮ Lietuvos Kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko Kovinio Rengimo Centras

Verslo atstovai:
🟢 UAB Klaipėdos energija
🟢 UAB Laba energija
🟢 UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras
🟢 UAB Kvapų namai
🟢 AQUA PURITY OU
🟢 UAB Toksika
🟢 UAB Green Genius
🟢 UAB Horeca sprendimai
🟢 UAB Natural Market LT
🟢 UAB Vėjo projektai
🟢 UAB Klaipėdos vanduo
🟢 UAB „EcoCocon“
🟢 Ekologinio dizaino asociacija – EKODA
🟢 UMA tvarus pakavimas
🟢 Milda Vitartaitė ir Vaidimantė Grudytė
🟢 Mušamųjų instrumentų ansamblis „Ritmas kitaip“

Konferencija „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“

Europos Komisija (EK) kartu su Europos misijos „Klimatui neutralūs ir išmanūs miestai“ valdyba yra numačiusi tikslą iki 2030 m. pasiekti, kad Europoje būtų 100 klimatui neutralių miestų, kurie taptų eksperimentų ir inovacijų centrais. Ši misija su bandomąja-eksperimentine infrastruktūra prisidėtų prie Lietuvos miestų pasirengimo tapti išmaniaisiais miestais ir EK misijos įgyvendinimo.

Konferencija „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“ suburs politikos, verslo ir mokslo lyderius diskusijai, kaip pasiekti, kad iki 2030 m. Europos Sąjungos lygmeniu turėtume bent vieną, o nacionaliniu lygmeniu – bent tris žaliąsias savivaldybes.

Konferencijoje pranešimus skaitys Lietuvos energetikos instituto direktorius dr. Sigitas Rimkevičius („Mokslo vaidmuo diegiant inovacijas išmaniuose miestuose: Žaliojo miestelio pilotinio projekto vizija“) ir direktoriaus pavaduotojas dr. Rolandas Urbonas („Programos „Europos horizontas“ kvietimai aktualūs poveikiu klimatui neutraliems ir pažangiems miestams“).

Tarptautinė konferencija apie Lietuvos ir Prancūzijos tyrėjų bendradarbiavimą klimato kaitos srityje

Š. m. balandžio 6 d. 14.00–16.30 val. (Lietuvos laiku) kviečiame į konferenciją „Lithuanian-French cooperation for climate change in the framework of EU Missions“ aptarti Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimo stiprinimą mokslo ir inovacijų klimato kaitos srityje ir ypač plėtojant bendrus „Europos horizonto“ klimato kaitos tematikos mokslinius tyrimus ir misijos, skirtos klimato kaitos sričiai, projektus.

Konferencija aktuali tyrėjams, vykdžiusiems dvišalius mokslinius tyrimus ir dar tik pradedantiems plėtoti ryšius su kolegomis Lietuvoje ir Prancūzijoje, institucijų, kurios formuoja klimato kaitos politikos gaires, atstovams. Renginyje pasisakys Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Alix Everard, Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas prof. Romas Baronas, Lietuvos Aplinkos apsaugos ministerijos viceministrė Gintarė Krušinskienė, Prancūzijos Ekologijos ministerijos patarėja Noémie Piaskowski, Lietuvos mokslo tarybos tarptautinio skyriaus vadovas V. Mongirdas, abiejų šalių akademinės bendruomenės, nevyriausybinių organizacijų ir verslo atstovai.

Konferenciją organizuoja Lietuvos mokslo tarybos NCP, Lietuvos mokslo ir inovacijų ryšių biuras Briuselyje LINO ir Prancūzų institutas Lietuvoje.

Konferencijos formatas – hibridinis. Renginys gyvai vyks Lietuvos mokslo taryboje (Gedimino pr. 3, Vilnius), Mažojoje salėje. Vietų skaičius yra ribotas, pirmenybė teikiama užsiregistravusiems anksčiau. Dalyvauti gyvai galima laikantis galiojančių saugumo reikalavimų. Renginį taip pat bus galima stebėti nuotoliniu būdu.

Programa.

Registracija į konferenciją (nuoroda) – iki balandžio 4 d. 17 val.

event banner and partner logos

Nuotolinė paskaita „Priešiškos informacinės operacijos Lietuvoje. Kaip išlikti budriems“

Šį ketvirtadienį (kovo 24 d.) 10-12 val. vyks nuotolinė paskaita „Priešiškos informacinės operacijos Lietuvoje. Kaip išlikti budriems”. Paskaitą skaitys Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento vyriausioji specialistė Auksė Ūsienė, dirbanti propagandos atpažinimo, jos viešinimo ir pilietinio pasipriešinimo srityje, skaitanti paskaitas visuomenei apie informacinį, hibridinį karą.

Nuoroda (MS Teams):
https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_ZWFiYjdlZDUtZTU2MS00MDcwLTg5MWItNDc0Yjc0NmNmNTAz%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22b6500d50-9ca2-4ba9-874d-76df297b8ff5%22%2c%22Oid%22%3a%22488d0a2c-c786-4c00-88a3-ee11509fad73%22%7d

LAMMC mokslinė ataskaitinė konferencija „Agrariniai ir miškininkystės mokslai: naujausi tyrimų rezultatai ir inovatyvūs sprendimai“

IFtorina‘22

Metai prabėgo ir IFtorina22 vėl laukia dalyvių! Kadangi situacija vis dar nestabili – vieną dieną einame į mokyklą / universitetą / darbą, o kitą jau ne, tad penkioliktoji  IFtorina vyks nuotoliniu būdu. Smagus laikas sprendžiant įvairias informatikos bei matematikos užduotis, azartas varžantis protmūšio rungtyje, džiaugsmas laimint prizus… Nori dalyvauti? Ką reikia daryti? Pakviesk savo bičiulius, suburk komandą, atlikite užduotis ir laimėkite puikius renginio rėmėjų prizus 😊

Renginys „IFtorina‘22“ vyks 2022 m. sausio 29 dieną. Viktorinoje kviečiami dalyvauti 2-4 gimnazinių ir 10-12 klasių moksleiviai. Renginio metu moksleiviai varžysis komandinėse rungtyse, pasitikrins informatikos ir matematikos žinias bei klausysis įdomios paskaitos.

Šių metų renginyje kviečiame dalyvauti ir mokytojus, kurių lauks įdomūs ir naudingi nuotoliniai seminarai. Seminaro dalyviams bus išduodami pažymėjimai.

Komandas gali sudaryti nuo 1 iki 5 moksleivių (skaičiuojant galutinius balus atsižvelgiama į komandos dydį). Registruojantis komandos kapitonas turi surašyti visus komandos narius, o kiekvienas komandos narys savo anketoje parašo kapitono vardą ir pavardę.
Svarbu: kiekvienas dalyvis turi užsiregistruoti. Jei turite kokių klausimų rašykite el. paštu: iftorina@vdu.lt

Viktorinos dalyviai gaus dalyvio sertifikatus, o geriausiai pasirodę moksleiviai bus apdovanoti rėmėjų prizais ir diplomais.

Renginio rėmėjai: Lietuvos energetikos institutas, UAB KAYAK Lithuania, UAB DevBridge LT, UAB Equinox Europe, UAB NOD Baltic,  UAB Disco products, VDU IF Alumni. UAB Tildė, UAB „Verslo žinios“.

Registruotis į renginį galima nuo 2021 m. gruodžio 13 d. iki 2022 m. sausio 24 d. „Iftorinos“ tinklapyje iftorina.vdu.lt.

Daugiau informacijos apie renginį:

Adolfo Jančausko daktaro disertacijos gynimas

Autorius, institucija: Adolfas Jančauskas (LEI Degimo procesų laboratorijos j. m. d.), Kauno technologijos universitetas,

Disertacijos pavadinimas: Azoto ir sieros junginių emisijų mažinimas biokuro katiluose taikant kombinuotus metodus

Mokslo sritis, kryptis: technologijos mokslai, energetika ir termoinžinerija, T006.

Gynimo data, laikas, vieta: 2021-12-17, 10:00 val., Kauno technologijos universiteto Rektorato salė (K. Donelaičio g. 73-402, Kaunas)

Mokslinis vadovas – doc. dr. Kęstutis Buinevičius (Kauno technologijos universitetas, technologijos mokslai, energetika ir termoinžinerija, T006).

Energetikos ir termoinžinerijos krypties disertacijos gynimo taryba:

Daktaro disertacijos gynimas vyks mišriu būdu, Kauno technologijos universiteto Rektorato salėje (K. Donelaičio g. 73-402). Prisijungimo nuoroda norintiems stebėti transliaciją internete:
https://liedm.zoom.us/j/87466337718

Su disertacija galima susipažinti internete ir Kauno technologijos universiteto bibliotekoje (K. Donelaičio g. 20, Kaunas).

Anotacija:
Vyraujančios katilų dūmų desulfurizavimo ir denitrifikavimo technologijos pasižymi selektyvumu ir jų kombinuotas poveikis kompleksiniam biokuro judančio ardyno katilų emisijų mažinimui nepakankamai ištirtas. Ši disertacija skirta nustatyti kombinuotą pirminių ir antrinių priemonių poveikį azoto ir sieros junginių emisijoms. Eksperimentiniai tyrimai atlikti pramoniniuose 4 – 12 MW katiluose ir analogiškos konstrukcijos bei veikimo sąlygų tyrimų stenduose (20 kW), deginant medienos biokurą bei agrarinės, industrinės ir gyvulinės kilmės atliekas. Nustatytas skystųjų selektyviųjų nekatalitinių reaktyvų (NH3, (NH2)2CO), kietųjų reaktyvų (CaO), dūmų recirkuliacijos, oro pertekliaus ir šių priemonių kombinavimo įtaka dūmų NO, NO2, N2O, NH3, HCN, SO2, SO3 ir H2S emisijoms. Nustatyta, kad dūmų recirkuliacija ir biokuro deginimas nevisiško degimo sąlygomis mažina NO, NO2, NH3, SO3 ir H2S emisijas, tačiau didina SO2, HCN ir N2O emisijas, todėl šie metodai turi būti derinami su papildomomis dūmų desulfurizavimo priemonėmis. Eksperimentiniais matavimais įrodyta, kad selektyvinių nekatalitinių reakcijų metu (NH2)2CO reaktyvas redukuoja ne tik NO, NO2, bet ir SO2 bei H2S koncentracijas biokuro degimo produktuose. Disertacijoje pateikiama eksperimentinių tyrimų rezultatų pagrindu parengta NOx ir SO2 koncentracijų skaičiavimo metodika, leidžianti optimaliai parinkti emisijų mažinimo priemones judančio ardyno biokuro katilų emisijoms mažinti.

Atsinaujinantys energijos ištekliai ir atliekos – konversija į energiją ir vertingus produktus (TWIN-PEAKS pavyzdys)

Seminaras „Atsinaujinantys energijos ištekliai ir atliekos – konversija į energiją ir vertingus produktus (TWIN-PEAKS pavyzdys)“.

2021 m. lapkričio 23 d. 10.00 val.
Seminaro vieta: Breslaujos g. 3., Kaunas, Lietuvos energetikos administracinis pastatas, I aukštas, Konferencijų salė.
Būtinas reikalavimas dalyviams – turėti galiojančius Galimybių pasus.


Programa

10:00-10:15
Registracija. Kava/arbata/užkandžiai.
10:15-10:40
Lietuvos energetikos instituto bendradarbiavimas su verslu ir pasiekimai MTEP produktų kūrime (Rimantas Levinskas, Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų centro vadovas).
10:40-11:05
Plazminių technologijų panaudojimas utilizuojant atliekas į vertingus produktus (Andrius Tamošiūnas, direktoriaus pavaduotojas, Plazminių technologijų laboratorijos vyriausias mokslo darbuotojas). Bus pristatyti TWIN-PEAKS projekto (https://www.twinpeaks-h2020.eu/) pasiekimai, t.y. kaip atliekos gali būti verčiamos į energiją/vertingus produktus: sintezės dujas, vandenilį, metaną, metanolį.
11:05-11:30
Tyrimai LEI Vandenilio energetikos technologijų centre(Darius Milčius, Vandenilio energetikos technologijų centro vadovas).
11:30-12:00
Klausimai. Diskusija.
12:00-13:00
Vizitai: į Vandenilio energetikos technologijų centrą, Degimo procesų, Šiluminių įrengimų tyrimo ir bandymų bei Plazminių technologijų laboratorijas. Plazmos generatoriaus atliekų utilizavimui gaminant sintetines dujas veikimo demonstracija.
13:00-14:00
Pietūs ir atsisveikinimas.

Europos horizontas: Europos inovacijų tarybos parama novatoriams

Data: 2021 m. lapkričio 30 d., 10:00 – 12:45 val.
Vieta: online platforma

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia Lietuvos mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) atstovus, mokslininkus, tyrėjus, ekspertus ir visus, kurie domisi naujovėmis, diskusijai apie artėjantį momentą, kai Europos Komisija patvirtins Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų bendrosios 2021–2027 m. programos „Europos horizontas“ (angl. Horizon Europe) Europos inovacijų tarybos (angl. European Innovation Council, EIC) 2022 m. darbo programą.

RENGINIO PROGRAMA

Galimybės ir vaidmenys  Moderatorius G. Kimtys 
10:00-10:10 Europos Komisijos sukurtas nacionalinių atstovų (angl. National Contact Points, NCP) tinklas kokybiškų paraiškų rengimo proceso užtikrinimui
Gintas Kimtys, MITA direktoriaus pavaduotojas; ekspertas „Europos horizontas“ komitete „Europos inovacijų taryba ir Europos inovacijų ekosistemos“; MITA NCP koordinatorius
10:10-10:20
Pranešims anglų kalba
(Time in Brussels 9:10-9:20)
What is the role of EIC Programme Managers in the implementation and management of high-risk projects?
Francesco Matteucci, Programme Manager, European Innovation Council, DG Research & Innovation, European Commission
10:20-10:35
Pranešimas anglų kalba
(Time in Brussels 9:20-9:35)
FIT-4-NMP provides strategic and targeted support to talented newcomers who have never applied for EU-funded projects Why register with FIT-4-NMP?
Giles Brandon, FIT-4-NMP Coordinator
10:35-10:50 Atvira dalyvių diskusija apie galimybes ir vaidmenų svarbą rengiant paraišką
Strategija          Moderatorius I. Šlapkauskas
10:50-11:10 Kokių strateginių iniciatyvų suteiks Europos inovacijų taryba (EIC)?

Diskusijoje dalyvauja:

  • Raimondas Martinavičius, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Inovacijų ir pramonės departamento Inovacijų politikos skyriaus patarėjas; Lietuvos atstovas „Europos horizontas“ komitete „Europos inovacijų taryba ir Europos inovacijų ekosistemos“
  • Ignas Šlapkauskas, VšĮ Lietuvos inovacijų centro ir „Europos horizontas“ komitete „Europos inovacijų taryba ir Europos inovacijų ekosistemos“ ekspertas
  • Inga Beiliūnienė, UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ generalinio direktoriaus pavaduotoja; ekspertė „Europos horizontas“ komitete „Europos inovacijų taryba ir Europos inovacijų ekosistemos“
Patirtis ir įžvalgos                    Moderatorė Dr. E. Bagdonaitė
11:10-11:45 Europos horizontas: Europos inovacijų tarybos parama novatoriams
Dr. Edita Bagdonaitė, MITA, MTEP ir inovacijų programų ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus EIC NCP; ekspertė „Europos horizontas“ komitete „Europos inovacijų taryba ir Europos inovacijų ekosistemos“
11:45-11:55 UAB BATTEC novatoriško projekto pirmojo etapo EIC Accelerator paraiškos sėkmės formulė
Vytautas Ščiuka, UAB BATTEC direktorius
11:55-12:10 EIC čempionų lygos laimėjimas ir UAB INOVATYVI MEDICINA sprendinio pripažinimas strategiška Europai sveikatos inovacija
Tomas Baltrūnas, UAB INOVATYVI MEDICINA direktorius
12:10-12:25 Patirtis ir įžvalgos kelyje nuo EIC Pathfinder iki EIC Transition – ankstesniems ir tęsiamiems projektams, atžalinių įmonių ar startuolių steigimui
Mantas Sakalas, Baltijos pažangių technologijų institutas, EIC ambasadorius
12:25-12:45 KLAUSIMAI / ATSAKYMAI

Atkreipiame dėmesį, kad visa šiame renginyje pateikta informacija apie „Europos horizontas“ Europos inovacijų tarybos priemones gali būti keičiama. Šiuo metu vyksta ES valstybių narių apsikeitimas nuomonėmis, todėl Europos inovacijų tarybos darbo programos 2022 m. projektas yra konfidencialus.

Registracija

Spustelėdami šį mygtuką, jūs pateikiate savo informaciją internetinio seminaro organizatoriui, kuris ją naudos bendraudamas su jumis dėl šio nuotolinio renginio online platformos (informacija bus atsiųsta š. m. lapkričio 29 d.) ir kitų paslaugų. Atkreipiame dėmesį, kad automatinio atsakymo apie registraciją elektroniniu paštu sistema nesiunčia. Kilus klausimams, maloniai kviečiame kreiptis kontaktuose nurodytu elektroninio pašto adresu.

Renginys nemokamas.

Renginio kalba – lietuvių/anglų.

Kontaktai
Dr. Edita Bagdonaitė, tel. +370 604 76851, el. p. edita.bagdonaite@mita.lt

COST informacinis renginys

Lietuvos mokslo taryba kviečia tyrėjus ir mokslo vadybininkus į COST programos internetinį informacinį renginį skirtą susipažinti su dalyvavimo COST programoje būdais, nacionalinėmis dalyvavimo taisyklėmis ir išgirsti gerosios praktikos pavyzdžių.

Pranešimus skaitys prof. dr. Milda Ališauskienė COST veiklos „Connecting Theory and Practical Issues of Migration and Religious Diversity“ komiteto pirmininkė ir prof. dr.  Loreta Huber COST veiklos Leading Platform for European Citizens, Industries, Academia and Policymakers in Media Accessibility“ atstovė komitete.

COST – Europos šalių tarpvyriausybinis bendradarbiavimas mokslo ir technologijų srityje (angl. European Cooperation in Science and Technology) skatina  atvirus, įtraukius jaunųjų ir patyrusių tyrėjų iniciatyva kuriamus bendradarbiavimo tinklus – COST veiklas.

Renginio programa.

Renginys vyks š. m. lapkričio 9 d. 15 val. Užsiregistravę renginio dalyviai nurodytais e. pašto adresais bus pakviesti prisijungti prie nuotolinės transliacijos.

Registruotis ir pateikti klausimus pranešėjams kviečiame iki lapkričio 9 d. 12 val.

Registracija: https://www.lmt.lt/lt/visuomenes-informavimas/renginiai/2315/cost-informacinis-renginys/r169