„ERA Chairs – finansavimo galimybė mokslinių tyrimų pajėgumams stiprinti“

Lietuvos mokslo tarybos NCP 2023 m. lapkričio 16 d. kviečia tyrėjus ir mokslo vadybininkus į „Europos horizonto“ programos pažangos sklaidos srities (angl. Widening Participation) renginį „ERA Chairs – finansavimo galimybė mokslinių tyrimų pajėgumams stiprinti“, kurio metu bus pristatoma pažangos sklaidos srities priemonė „ERA Chairs“ – kvietimo informacija, pirmojo kvietimo sėkmingų paraiškų patirtis ir pamokos“, taip pat Kauno technologijos universiteto sėkmės istorija.

 

Daugiau apie „Europos horizonto“  programą „Pažangos sklaida ir Europos mokslinių tyrimų erdvės plėtra“  –  https://research-and-innovation.ec.europa.eu/funding/funding-opportunities/funding-programmes-and-open-calls/horizon-europe/widening-participation-and-spreading-excellence_en.

 

Registruotis į renginį prašome iki lapkričio 15 d. 12.00 val.  Registraciją į renginį rasite čia.

Renginys vyks nuo 10.00 iki 11.00 val., Lietuvos laiku MS Teams platformoje.

Kalba – lietuvių. Nuoroda bus atsiųsta likus vienai dienai iki renginio.

Renginio programą rasite čia. Renginio skelbimą LMT renginių skiltyje rasite čia.

Nuo paraiškų rengimo iki sėkmės istorijų – metinis „Europos horizonto“ programos forumas

Pirmą kartą Lietuvos mokslo tarybos Nacionalinių kontaktinių asmenų (LMT NCP) grupė šiais metais, spalio 19-ąją, organizuoja forumą „Europos horizontas“: iššūkiai, galimybės, pasiekimai“, kuris suburs bendruomenę, besidominčia didžiausia bendrąja ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Europos horizontas“ (EH).  Forumas skirtas EH programos taisyklių taikymo ir dalyvavimo joje aktualijoms aptarti.

Mokslo įstaigų, verslo įmonių ir valdžios institucijų atstovai kartu ieškos išeičių, kaip spręsti Lietuvos pareiškėjams kylančius iššūkius ir sunkumus rengiant paraiškas. Taip pat diskutuos apie partnerystės ryšių ir ilgalaikio bendradarbiavimo svarbą mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje.

Pasak LMT pirmininko dr. Gintaro Valinčiaus, geri Lietuvos rezultatai EH programoje kviečia visuomenę įsitraukti ir domėtis mokslo tema.

„Vadovaujantis oficialiais 2023 m. rugpjūčio mėn. duomenimis, Lietuva yra 23 vietoje pagal EH dalyvių skaičių ir 22 vietoje pagal skiriamas EH lėšas tarp ES šalių. Palyginimui, programoje „Horizontas 2020“ Lietuva pagal dalyvių skaičių užėmė 25 vietą, o pagal skiriamas lėšas – 26 vietą. Akivaizdu, kad dar aktyviau turėtų būti skatinamas Lietuvos institucijų dalyvavimas EH programos projektuose ir didinamas mokslininkų, tyrėjų ir novatorių žinomumas bei pripažinimas. Tikimasi, kad šių metų forumas taps kasmetine tradicija, sujungiančia mokslą ir visuomenę“, – akcentuoja G. Valinčius.

LMT NCP vadovė Aurelija Povilaikė džiaugiasi, jog ne tik Lietuvos institucijų atstovai, bet ir plačioji visuomenė susipažins su EH programos teikiamomis galimybėmis.

„Išties ne vienerius metus svarstėme apie galimybę suorganizuoti tokio pobūdžio forumą Lietuvoje. Matome, kad mūsų šalies pareiškėjai domisi EH programa ir ieško priemonių, kurios padėtų įgyvendinti mokslinius tyrimus ir inovatyvius sumanymus, todėl sieksime įvairiapusiškai supažindinti su paraiškų rengimo subtilybėmis, vertinimo ypatumais, EH programos veiksmų ir temų gausa, finansavimo priemonėmis bei kitais svarbiais ir aktualiais EH programos klausimais“, – forumo konceptą pristato A. Povilaikė.

Forumas vyks „Radisson Collection Astorija Hotel“ viešbutyje, Didžioji g. 35/2, Vilnius.

Registraciją į forumą rasite čia. Registruotis į forumą galima iki spalio 16 d. (imtinai). Vietų skaičius ribotas.

Su forumo programa susipažinti galima čia.

NCP grupė – tai Europos Sąjungos ir asocijuotų valstybių nacionaliniai kontaktiniai atstovai. Kiekvieno NCP tikslas – teikti pareiškėjams visapusišką pagalbą įvairiais mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Europos horizontas“ taisyklių taikymo ir dalyvavimo joje klausimais.

Marie Skłodowska-Curie personalo mainai: kaip praplėsti horizontus?

Maloniai kviečiame į renginį: Marie Skłodowska-Curie personalo mainai: kaip praplėsti horizontus? (Marie Skłodowska-Curie Staff Exchanges: how to broaden your Horizon?). MSCA personalo mainai tai kvietimas finansuojantis dalyvaujančių organizacijų darbuotojų mainus.

 

Informacija apie renginį:

Data ir laikas: spalio 10 d. 10:00–12:30 val.

Platforma: MS Teams.

Renginio kalba – anglų.

Registracija į renginį  iki spalio 9 d. 12 val. Užsiregistravusiems į renginį, bus atsiųsta prisijungimo nuoroda.

 

Seminaro metu:

Klausimus pranešėjams galima bus pateikti sli.do platformoje.

 

Organizatoriai: Lietuvos mokslo tarybos, Estijos mokslo tarybos, Latvijos mokslo tarybos, Lenkijos nacionalinės akademinių mainų agentūros MSCA nacionaliniai kontaktiniai atstovai.

Konferencija „Lietuvos žaliųjų savivaldybių tinklo bendradarbiavimas su Turkija“

Rugsėjo 20 d. 12 val. laikinoji parlamentinė grupė „Žaliosios savivaldybės – 2030” kartu su Lietuvos energetikos institutu organizuoja konferenciją „Lietuvos žaliųjų savivaldybių tinklo bendradarbiavimas su Turkija”. Stambulo metropolio savivaldybė rengia svarbų strateginį dokumentą „Tvarios energetikos ir klimato srities veiksmų planas”, skirtą kovai su klimato kaita. Šie tikslai bus pasiekti Stambulo savivaldybės ir Lietuvos Žaliųjų savivaldybių nacionalinio tinklo klimato bei aplinkos ekspertų bendradarbiavimu, kuriant įrankį, leidžiantį vykdyti ilgalaikį bendradarbiavimą klimato kaitos, energetikos pertvarkos srityse ir sukuriant viešai prieinamą išsamią duomenų bazę apie energetikos ir aplinkosaugos partnerių politiką, kvietimus teikti projektų paraiškas finansavimo pritraukimui, aplikacijų kūrimui ir kt.

Konferencijos tikslas – stiprinti Turkijos vietos valdžios institucijų gebėjimus ir plėtoti Turkijos ir Lietuvos savivaldybių lygmens institucijų bendradarbiavimą klimato kaitos, ES žaliojo kurso, energetikos perėjimo srityse, diegiant skaitmeninių inovacijų sprendimus. Konferencijoje dalyvaus Turkijos delegacija, vadovaujama profesorės Ayşen Erdincler (Stambulo metropolio savivaldybės Aplinkos apsaugos departamento vadovė), Seimo nariai, Žaliųjų savivaldybių koordinatoriai, mokslo ir verslo atstovai.

Vieta: Konstitucijos salė, Seimo I rūmai (Gedimino pr. 53, Vilnius)

Hydrogen Lithuania: Energy and Mobility

Lietuvos Vandenilio energetikos asociacija kartu su Lietuvos mokslų akademija ir Lietuvos energetikos institutu kviečia Jus į konferenciją “HYDROGEN LITHUANIA: ENERGY AND MOBILITY”, kuri vyks 2023 rugsėjo 20 d., Lietuvos Mokslų Akademijoje, Gedimino pr. 3, 01103 Vilnius.

Konferencijoje bus nagrinėjami klausimai, kaip skatinti vandenilio paklausą Vidurio ir Rytų Europoje. Konferencijos metu savo įžvalgas apie vandenilio ekonomiką pristatys įvairios suinteresuotosios šalys, tarp jų LR Energetikos ministerija, kuri pristatys Lietuvos vandenilio gaires, svečiai iš ES H2020 projekto JIVE 2 Roadshow, pramonės ir akademijos atstovai.

Konferencija yra nacionalinių seminarų, vykstančių Latvijoje, Estijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje JIVE 2nd #CEE H2 Bus Roadshow projekto rėmuose, sudėtinė dalis. 2023 m. rugsėjo mėnesį vandenilinis autobusas atliks parodomuosius važiavimus, vyks susitikimai su plačiąja visuomene bei vietos suinteresuotosiomis šalimis. Roadshow misija – stiprinti regioninius pajėgumus, lengviau ir greičiau diegiant kuro elementų autobusų technologiją, skatinant šio sektoriaus augimą ir plėtrą trumpuoju ir vidutinės trukmės laikotarpiais, taip pat bendrai propaguojant vandenilio technologijas. Lietuvoje vandenilinis autobusas atliks parodomuosius važiavimus Kauno ir Vilniaus miestuose.
Renginys nemokamas.

Su konferencijos darbotvarke susipažinti ir užsiregistruoti galite čia:
https://forms.gle/D7McJvMByar62BMK9

Lauksime jūsų renginyje.
Su geriausiais linkėjimais,
Vandenilio energetikos asociacija

Renginio organizatoriai:
Attribution logos: Lithuanian Hydrogen Energy Association; Hydrogen Europe; H2 Zero Emission; Clean Hydrogen Partnership; Co-Funded by European Union

Remėjai:
 

Excellence Hubs – finansavimo galimybė tarptautinių ekosistemų kūrimui

Lietuvos mokslo tarybos NCP 2023 m. rugsėjo 28 d. kviečia tyrėjus ir mokslo vadybininkus į „Europos horizonto“ programos pažangos sklaidos srities (angl. Widening Participation) renginį „Excellence Hubs – finansavimo galimybė tarptautinių ekosistemų kūrimui“, kurio metu:

Daugiau apie „Europos horizonto“  programą „Pažangos sklaida ir Europos mokslinių tyrimų erdvės plėtra“  –  https://research-and-innovation.ec.europa.eu/funding/funding-opportunities/funding-programmes-and-open-calls/horizon-europe/widening-participation-and-spreading-excellence_en

Registruotis galima iki rugsėjo 26 d. 12.00 val.  Registraciją į renginį rasite čia.

Renginys vyks nuo 10.00 iki 11.00 val., Lietuvos laiku MS Teams platformoje.

Kalba – lietuvių. Nuoroda bus atsiųsta likus kelioms dienoms iki renginio.

Renginio programą rasite čia. Renginio skelbimą LMT renginių skiltyje rasite čia.

Daugiau informacijos

NCP Ieva Budriene
Tel. +370 684 03 247
El. p. ieva.budriene@lmt.lt

Diskusija „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“, Trakų r.

Diskusija „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“
Seimo parlamentinė grupė „Žaliosios savivaldybės – 2030”
Trakų rajono savivaldybė
Lietuvos energetikos institutas

Diskusija „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“ suburs politikos, savivaldybių, verslo ir mokslo lyderius į diskusiją, kaip pasiekti, kad savivaldybės taptų draugiškomis aplinkai ir žmonėms vietomis, kur gera gyventi, kurti ir dirbti.

Data ir laikas
– 2023 m. liepos 19 d. 12 val.
Vieta – viešbutis „Margis“ (Ežero salė), adresas Ežero g. 39, Penkininkų k,. Trakų r. sav.

Diskusiją moderuoja Romualdas Petraitis, Žaliųjų savivaldybių nacionalinio tinklo koordinatorius.

Diskusija „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“, Kaune

Birželio 28 d. Kaune vyks Lietuvos energetikos instituto kartu su partneriais organizuojama diskusija „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“, subursianti politikos, savivaldybių, verslo ir mokslo lyderius diskusijai, kaip pasiekti, kad savivaldybės taptų draugiškomis aplinkai ir žmonėms vieta, kur gera gyventi, kurti ir dirbti.


Data ir laikas:
Birželio 28 d. 13 val.
Vieta: Kauno miesto savivaldybė, Laisvės al. 96, Kaunas

Diskusiją moderuoja Romualdas Petraitis, Žaliųjų savivaldybių nacionalinio tinklo koordinatorius.

Diskusija „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“, Anykščiuose

Birželio 13 d., Anykščiuose, Lietuvos energetikos institutas, kartu su partneriais, organizuoja diskusiją „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“, kuri suburs politikos, savivaldybių, verslo ir mokslo lyderius į diskusiją, kaip pasiekti, kad savivaldybės taptų draugiškomis aplinkai ir žmonėms vietomis, kur gera gyventi, kurti ir dirbti. Renginyje dalyvaus Anykščių, Molėtų, Utenos rajonų ir Visagino savivaldybės, savivaldybių klimato neutralumo koordinatoriai, savivaldybių įmonių vadovai. Pranešimus skaitys dr. Rolandas Urbonas, dr. Rimantas Bakas, dr. Artūras Jakubavičius, dr. Virginijus Radziukynas, Tadas Kubilius.

Data ir laikas – 2023 m. birželio 13 d. 12 val.
Vieta – Anykščių menų inkubatorius, J. Biliūno g. 53, Anykščiai

Diskusiją moderuos Romualdas Petraitis, Žaliųjų savivaldybių nacionalinio tinklo koordinatorius.

Konferencija „New Trends of Nuclear Reactors: Small Modular Reactors. Experience of Leading Countries and Developers“

Kviečiame dalyvauti tarptautinėje konferencijoje „Naujos branduolinių reaktorių tendencijos: Mažieji moduliniai reaktoriai. Pirmaujančių šalių ir kūrėjų patirtis“, kurią organizuoja Lietuvos branduolinės energetikos asociacija (LBEA) ir Lietuvos mokslų akademija (LMA).

Pagrindiniai konferencijos tikslai – aptarti branduolinės energetikos situaciją įvairiose Europos Sąjungos šalyse, Mažųjų modulinių reaktorių (MMR) vaidmenį ir perspektyvas, MMR plėtrą ir dislokavimą bei MMR saugos tyrimus EURATOM projektuose.

Konferencija vyks 2023 m. birželio 15 d. Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijoje. Konferencijoje dalyvaus pagrindiniai akademinės bendruomenės, verslo, politikos ir MMR technologijų lyderiai iš viso pasaulio. Konferencijos kalba – anglų.

Programą, praktinę informaciją dėl dalyvavimo tarptautinėje konferencijoje ir registraciją į renginį rasite: https://nuclearenergy.eventon.lt/

Prašome registruotis ik birželio 12 d.

Dalyvavimas konferencijoje NEMOKAMAS.

Partneriai: