13-toji jaunųjų mokslininkų konferencija „Fizinių ir technologijos mokslų tarpdalykiniai tyrimai“
Lietuvos mokslų akademijos (LMA) Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyrius, Technikos mokslų skyrius, Visorių informacinių technologijų parkas, UAB NOVIAN ir asociacija INFOBALT organizuoja LMA 13-tąją jaunųjų mokslininkų konferenciją „Fizinių ir technologijos mokslų tarpdalykiniai tyrimai“.
Jaunųjų mokslininkų konferencijos tikslas – dalintis jaunųjų mokslininkų atliekamais tyrimais gamtos ir technologijų mokslų srityse bei jų sandūrose, skatinti bendradarbiavimą tarp jaunųjų mokslininkų, bei apžvelgti bendrų mokslinių interesų problematiką.
Konferencijai tinkamos gamtos ir technologijų mokslų temos apimančios: fizikinius, biofizikinius, chemijos, biochemijos, medžiagotyros, matematikos, astronomijos ar kosmoso tyrimus. Taip pat temos susijusios su krašto gynybą, kvantinėmis technologijomis, elektronikos, informatikos, mechanikos, energetikos, statybos inžinerijos tyrimais.
Konferencijos darbą numatoma organizuoti dviejose tematinėse sekcijose: fiziniai mokslai ir technologijos mokslai. Pranešėjai kviečiami pristatyti savo mokslo tyrimų rezultatus bei taikomąją veiklą, leidžiančią plėtoti ir atnaujinti gaminamos produkcijos (paslaugų) nomenklatūrą, tobulinti technologijas bei jų gamybą ir diegimą vidaus bei užsienio rinkose, skaitmenizacijos ir skaitmeninių technologijų poveikio tyrimus ekonominėms ir socialinėms veikloms.
Konferencijos vieta: Lietuvos mokslų akademija, Gedimino pr. 3, Vilnius
Konferencijos data: 2025 balandžio 11 d.
Konferencijoje planuojami žodiniai (12 min., iš jų 10 min. pranešimas ir 2 min. klausimams atsakymams) ir stendiniai pranešimai.
Kviečiame įvairių Lietuvos institucijų jaunuosius mokslininkus iki 2025 m. kovo 31 d. teikti paraiškas dalyvauti konferencijoje užpildant registracijos formą.
Konferencijos programa bus paskelbta balandžio 2 d.
Kovo 20–21 d. A101 salėje (Saulėtekio al. 3, Vilnius) vyks vienas svarbiausių mūsų Centro renginių – FTMC Metinė mokslinė konferencija.
15-liktosios konferencijos metu bus pristatomi ne tik žodiniai pranešimai, atrinkti kiekvieno skyriaus, bet ir stendiniai pranešimai.
Galėsime pasidalinti moksline informacija ir aptarti bendradarbiavimo poreikį bei galimybes.
Taip pat bus pristatomi keli vietiniai ir išoriniai kviestiniai pranešimai.
Konferenciją tradiciškai užbaigs FTMC direktoriaus metinis pranešimas.
Maloniai kviečiame Jus į seminarą-diskusiją „Lietuvos elektro-energetikos sistemos funkcionavimas, kai dominuos nestabili generacija“. Renginys vyks 2025 m. kovo 27 m. (ketvirtadienį) 13 val. Lietuvos mokslų akademijoje, Gedimino pr. 3, Vilnius, Mažoji salė.
Renginio metu pranešimus skaitys ir diskusijoje dalyvaus: Lietuvos Respublikos energetikos viceministras Airidas Daukšas, AB „Litgrid“ Sistemos valdymo departamento vadovas Donatas Matelionis, Lietuvos energetikos instituto direktorius dr. Saulius Gudžius.
Maloniai prašome registruotis į renginį užpildant šią registracijos formą iki kovo 26 d. imtinai. Vietų skaičius ribotas.
Renginys yra seminarų-diskusijų ciklo „Lietuvos energetikos politika ir ekonomika“ dalis.
Programa: kvietimas ir programa
Kviečiame į Kauno technologijos universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto ir Lietuvos energetikos instituto jungtinių mokslininkų grupių projektų vykdytojų ataskaitinę konferenciją, kuri vyks 2025 m. kovo 19 d. nuo 13.30 iki 16.15 val.
Konferencijos vieta – VDU daugiafunkcinis mokslo ir studijų centras, IV aukštas, 414 auditorija, V. Putvinskio g. 23, Kaunas.
Kviečiame projektų vykdytojus ir visus suinteresuotuosius dalyvauti konferencijoje.
Maloniai laukiame!
2025 m. sausio 29 d. LEI dalyvaus Kauno „Aukštųjų mokyklų mugėje“, kur LEI atstovų komanda studentams pristatys praktikos, studijų ir darbo galimybes institute.
Lietuvos „Aukštųjų mokyklų mugė 2025“ – renginys esamiems bei būsimiems studentams, jų tėvams, mokytojams. Renginyje lankytojus pasitiks bene visos Lietuvos aukštosios mokyklos – institutai, universitetai, kolegijos, profesinio mokymo įstaigos.
Vieną dieną – tik sausio 29-tąją – Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiančios nemokamos Lietuvos aukštojo mokslo mugės metu, lankytojų lauks nemokamos karjeros konsultacijos, aukštųjų mokyklų atstovai, pasirengę atsakyti į visus jaunuoliams ir jų tėvams galinčius iškilti klausimus apie studijų pasirinkimą, studijų programas ir netgi – ateities darbinę karjerą.
Plačiau: https://www.parodos.lt/parodos/aukstuju-mokyklu-muge-2025/
Lapkričio 5 d. 9:00–14:00 val. Inovacijų agentūra kartu su Lietuvos mokslo taryba kviečia mažas ir vidutines pramonės įmones, mokslo bei studijų institucijas dalyvauti renginyje, kuriame sužinosite apie šių ir kitų metų finansavimo galimybes, skirtas mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) bei modernizavimo veikloms, taip pat vyks diskusijos apie pažangios pramonės įmonių lūkesčius ir iššūkius naudotis finansavimo galimybėmis.
Renginio programoje:
Renginys vyks Lvivo verslo centre, adresu: Lvivo g. 37, Vilniuje.
Dalyvavimas yra nemokamas, o registruotis galite iki lapkričio 4 d. paspaudę nuorodą.
Lrytas kartu su partneriais rengia didžiausią Lietuvoje konferenciją „Saugumo kodas“, kurioje laukia ekspertų atsakymai, mokymai ir prognozės.
Konferencija ir paroda nemokama, bet registracija būtina, vietų skaičių – ribotas. Registracijos nuorodą ir visą programą rasite paspaudę čia.
Informacijos daug, bet atsakymų vis dar trūksta? Pasiruošti viskam gyvenime neįmanoma, bet turint žinių, pasitikint esančiais šalia – iškart ramiau. Naujienų portalas Lrytas kartu su Krašto apsaugos ministerija (KAM) ir Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VILNIUS TECH) rengia didžiausią praktinę konferenciją Lietuvoje saugumo tema.
Apie fizinį, kibernetinį, ekonominį ir psichologinį saugumą – aiškiai bei suprantamai lapkričio 8 d. VILNIUS TECH (Saulėtekio al.11). „Saugumo kodas“ – vieta, kur atsakymus sudėlios savo sričių ekspertai, specialistai pamokys naudingų įgūdžių bei pamatysite, kaip yra pasiruošusi valstybė.
Ką pamatysite ir išgirsite?
Konferencijoje kiekvienas ras sau įdomias temas: dalyvių laukia daugiau nei 130 pranešėjų ir 60 diskusijų ir pranešimų, daugiau nei 11 stendų ir 5 turinio salės. Pranešimai ir diskusijos vyks pagal šias temas:
I salė. Kibernetinis saugumas. Ar mokame atpažinti ir esame atsparūs atakoms, informaciniam karui?
II salė. Gynyba ir saugumas. Kaip pasiruošusi mūsų valstybė?
III salė. Ekonomika ir verslas. Verslo pri(si)taikymas ekstremalių situacijų metu
IV salė. Visuomenės išgyvenimas. Bendruomeniškumas ir pilietiškumas – išgyvenimo pagrindas?
V salė. Psichologinis saugumas. Kaip su(si)kurti emocinį saugumą? Parodoje iš arti susipažinsime su valstybės tarnybų, organizacijų, institucijų pasirengimu ir priemonėmis. Bus proga ne tik pasitikrinti žinias, bet ir pasimokyti, patobulinti įgūdžius.