Institute įvyko Baltijos mokslinių tyrimų programos ICONDE projekto seminaras

Rugsėjo 12-14 dienomis Institute vyko Baltijos mokslinių tyrimų programos ICONDE projekto seminaras, kuriame dalyvavo projekto vykdytojai iš Rygos technikos universiteto, Tartu universiteto, Norvegijos arkties universiteto, Lietuvos energetikos instituto, taip pat kviestiniai svečiai iš Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI) bei Ignalinos AE. Vykdant šį mokslinį projektą planuojama sukurti naujas kompozicines medžiagas, naudotinas radioaktyviųjų atliekų tvarkymo procese.

Renginio metu LEI mokslininkas Algirdas Kaliatka pateikė bendrą branduolinių ir radioaktyviųjų atliekų klasifikavimo ir tvarkymo tarptautinėje praktikoje apžvalgą. Kviestiniai svečiai iš VATESI ir Ignalinos AE perteikė informaciją apie radioaktyviųjų atliekų tvarkymo reikalavimus Lietuvoje ir skystųjų radioaktyviųjų atliekų apdorojimo reikalavimus Ignalinos AE. Seminaro dalyviai apsilankė LEI laboratorijose.
Antrąją seminaro dieną apsilankėme Ignalinos atominėje elektrinėje. Seminaro dalyviai apsilankė reaktoriaus, turbinų ir valdymo pulto salėse bei skystųjų radioaktyviųjų atliekų apdorojimo ir saugojimo patalpose.

Dalyviai iš visų keturių projekto partnerių institucijų gerai įvertino seminarą ir sutiko, kad šis renginys turėtų teigiamai įtakoti projekto eigą.

Plačiau apie projektą: https://lei.lt/projektas/iconde-lt/

ICONDE projektas yra vienas iš Baltijos mokslinių tyrimų programos projektų, kuriuos finansiškai remia EEA Grants of Iceland, Liechtenstein and Norway. Trejų metų trukmės projektas prasidėjo 2021 m. gegužės 1 d. ir bus tęsiamas iki 2024 m. balandžio 30 d.

 
Iceland Liechtenstein Norway Grants logo   Ministry of Science logo   LMT logo in English