Įvyko RenOnBill projekto internetinis seminaras, skirtas energetikos įmonėms ir finansų įstaigoms

2021 m. kovo 26 d. įvyko RenOnBill projekto seminaras, kurio metu dr. Aušra Pažėraitė pristatė gyvenamųjų pastatų modernizavimo apmokant per sąskaitas už energiją (on-bill schemes (OBS)) schemą ir galimus verslo modelius. Seminaras buvo skirtas energetikos įmonėms, finansų įstaigoms ir visiems specialistams, norintiems sužinoti apie OBS schemas. Seminarą moderavo dr. Rolandas Urbonas.

Gyvenamųjų pastatų modernizavimas apmokant per sąskaitas (OBS) už energiją yra lankstus ir novatoriškas sprendimas, skirtas paspartinti renovaciją Europos Sąjungos gyvenamųjų pastatų sektoriuje. Taikant OBS schemą sąskaitos už energiją yra naudojamos kaip priemonė pastatų renovacijos investicijoms grąžinti. Tai tuo pačiu teikia naują verslo galimybę energetikos įmonėms bei finansų įstaigoms. Žengdamos į šią rinkos nišą, energetikos įmonės bei finansų įstaigos gali padidinti savo klientų skaičių, įtvirtinti savo pozicijas renovavimo rinkoje bei išplėsti savo tvarių paskolų ir paslaugų pasiūlymų portfelį.

Per pastaruosius metus OBS schema buvo sėkmingai taikoma renovuojant gyvenamuosius namus Šiaurės Amerikoje. RenOnBill projekto vykdymo metu buvo įvertintos galimybės OBS schemą taikyti Europoje. Atsižvelgus į reikšmingas skirtybes parengtas rinkinys verslo modelių, kurie turėtų potencialo paskatinti renovacijos mastą. Šie verslo modeliai buvo pristatyti seminaro metu.

Apie RenOnBill projektą:
https://lei.lt/projektas/renonbill-lt/
https://www.renonbill.eu/