LEI tyrėjai atrado, kaip vienkartines veido kaukes panaudoti vandeniliui išgauti

Skaičiuojama, kad per pandemiją, kas mėnesį visame pasaulyje buvo sunaudojama beveik 130 mlrd. vienkartinių veido kaukių kurios vėliau nukeliaudavo į atliekų surinkimo vietas kartu su bendromis atliekomis, visiškai nesilaikant rūšiavimo ar tinkamo apdorojimo taisyklių.

Lietuvos energetikos instituto mokslininkų komanda beveik dvejus metus vykdžiusi tyrimą „COVID-19 panaudotų veido kaukių panaudojimas termocheminio apdorojimo būdu“ rinko, tyrė ir perdirbo vienkartines veido kaukes, kad vėliau iš jų galėtų išgauti vertingas dujas – vandenilį – kurios galėtų būti plačiai naudojamos pramonėje. Šis lietuvių atradimas jau sudomino ir analogiškus tyrimus atliekančius švedų mokslininkus.

Projektą „COVID-19 panaudotų veido kaukių panaudojimas termocheminio apdorojimo būdu“ finansavo Lietuvos mokslo Taryba iš Europos regioninės plėtros fondų.

➡️ Plačiau: https://www.lrytas.lt/it/ismanyk/2024/01/10/news/panaudotos-vienkartines-veido-kaukes-vandeniliui-gaminti-lietuviai-atskleide-kaip-galima-perdirbti-ir-kitus-aplinka-ters-29705931
➡️ Projekto puslapis: https://www.lei.lt/projektas/panaudotu-covid-19-veido-kaukiu-termocheminis-apdorojimas-energijos-atgavimui/
💻 Žiūrėkite YouTube reportažą: