Optinės emisijos spektrometrijos (OES) taikymas metalų analizei

Praktikai priimami:
Bakalaurai, magistrantai
Studijų kryptis:
Aplinkos inžinerija ir technologija, Cheminė technologija ir inžinerija, Taikomoji chemija, Mechanikos inžinerija, Taikomoji fizika,  Medžiagų fizika ir nanotechnologijos
Įdarbinimas:
Dėl įdarbinimo sprendžiama individualiai
Vadovas:
Vidas Makarevičius +37037401907 Vidas.Makarevicius@lei.lt
Konstrukcinės medžiagos, plonos dangos ir nanodariniai

Praktikos tikslas:
Susipažinti su optinės emisijos spektrometrijos metodu. Išmokti praktiškai taikyti šį analizės metodą, savarankiškai sukalibruoti prietaisą, paruošti bandinius tyrimui, nustatyti jų cheminę elementinę sudėtį, įvertinti matavimų tikslumą ir paklaidas bei pagal gautus duomenis nustatyti galimą metalo markę.

Praktikos planas:
Teorinėje dalyje susipažįstama su optinės emisijos spektrometrijos analizės metodu ir jo taikymu metalų ir jų lydinių sudėties nustatymui, analizei naudojama įranga, įrangos eksploatavimu ir priežiūra.

Praktinėje dalyje mokomasi tinkamai paruošti tiriamų ir standartizavimo bandinių paviršių, sukalibruoti prietaisą naudojant standartizavimo bandinius. Atlikti metalo analizę, užrašyti ir įvertinti analizės rezultatus.

Išmokstama analizuoti gautus duomenis, atliekant paiešką informacinėse bazėse parinkti geriausiai atitinkančią nustatytai sudėčiai metalo markę.

Kiti skelbimai

Šiluminė fizika, dujų ir skysčių dinamika ir metrologija

Granulės ir kitos birios medžiagos gali būti aprašomos kaip daugelio dalelių sistemos. Jų judėjimą galima skaitiškai modeliuoti Diskretinių elementų metodu (DEM). Daugiau

Šiluminė fizika, dujų ir skysčių dinamika ir metrologija

Galvos smegenų arterijų vazospasmų po kraujo išsiliejimui į smegenis prognozavimui reikia sudaryti išsiliejusio kraujo degradacijos ir arterijų spazmavimo modelius. Daugiau

Bioenergetika, energija iš atliekų

Vystant tvarias technologijas atliekų mažinimui ir švaresnei energijai išgauti, būtina suprasti procesus vykstančius taikant šias technologijas. Praktikos metu analizuosite plazminėje aplinkoje vykstančius cheminių reakcijų mechanizmus, plazmos susidarymą bei medžiagos sąveiką su plazma, gilinsitės į teorinius tyrimus. Daugiau