Žaliųjų savivaldybių naujienos

2023-06-28
Kaune vyko Žaliųjų savivaldybių tinklo renginys „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“

2023 m. birželio 28 d., Kauno miesto savivaldybės Didžiojoje salėje vyko Žaliųjų savivaldybių tinklo renginys „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“. Renginyje dalyvavo Kauno miesto, Jonavos, Jurbarko, Šakių, Kėdainių rajonų savivaldybių atstovai, verslo ir mokslo atstovai. Susirinkusius pasveikino Kauno vicemeras Andrius Palionis.

Nacionalinis tinklas plėtoja Žaliųjų savivaldybių iniciatyvą, koordinuojamas Lietuvos energetikos instituto.

Tikimasi, jog ambicingiausios ir aktyviai klimato neutralumo siekiančios šalies savivaldybės, susijungusios į Žaliųjų savivaldybių nacionalinį tinklą, darys viską, kad iki 2030 m. taptų klimatui neutraliomis.

Renginyje pristatyti pranešimai apie galimybes dalyvauti ES tarptautinėse programose, kvartalinę renovaciją, žiedinę ekonomiką, naujas technologijas energijos vartotojo infrastruktūroje.

Žaliųjų savivaldybių nacionalinio tinklo dalyviai: savivaldybės, Lietuvos savivaldybių asociacija, suinteresuotos ministerijos, mokslo ir studijų institucijos, verslo asociacijos, bendruomeninės organizacijos. Prie tinklo jau yra prisijungusios 22 Lietuvos savivaldybės.

Plačiau: https://lei.lt/kaune-vyko-zaliuju-savivaldybiu-tinklo-renginys-zaliosios-savivaldybes-mitas-ar-realybe/


2023-06-13
Anykščiuose vyko seminaras „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“

Žaliųjų savivaldybių nacionalinio tinklo atstovai, kartu su partneriais, ir toliau tęsia vizitus savivaldybėse, kur tinklo veiklos pristatomos politikos, savivaldybių ir verslo atstovams.

Diskusijas „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“ kartu su partneriais organizuoja tinklo koordinatorius Lietuvos energetikos institutas. 2023 m. birželio 13 d. tinklas pristatytas Anykščiuose. Renginyje dalyvavo Anykščių, Molėtų, Utenos rajonų ir Visagino savivaldybių atstovai, savivaldybių klimato neutralumo koordinatoriai, savivaldybių įmonių vadovai.

Sveikinimo žodžius tarė Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis ir Molėtų rajono savivaldybės meras Saulius Jauneika.

Renginio metu pranešimus skaitė Žaliųjų savivaldybių nacionalinio tinklo koordinatorius Romualdas Petraitis, Lietuvos energetikos instituto atstovai dr. Rolandas Urbonas, dr. Rimantas Bakas ir dr. Virginijus Radziukynas. Taip pat Smart Energy DIH direktorius Tadas Kubilius, Lietuvos inovacijų centro, Inovacijų paramos paslaugų departamento vadovas dr. Artūras Jakubavičius, KTU Aplinkos inžinerijos instituto docentė dr. Inga Gurauskienė.

Po pranešimų sesijos vyko savivaldybių atstovų ir savivaldybių įmonių vadovų diskusija apie iššūkius ir lūkesčius einant klimato neutralumo link.

Plačiau: https://lei.lt/anyksciuose-vyko-seminaras-zaliosios-savivaldybes-mitas-ar-realybe/


2023-06-07
Alytuje vyko seminaras „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“

2023 m. birželio 7 d., Alytuje vyko seminaras „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“, kurios metu Lietuvos Žaliųjų savivaldybių nacionalinį tinklą pristatė tinklo koordinatorius Romualdas Petraitis. Renginyje dalyvavo politikos, savivaldybių, verslo ir mokslo atstovai. Susirinkusius pasveikino Alytaus rajono merė Rasa Vitkauskienė ir Alytaus vicemerė Jurgita Šukevičienė.

Renginio metu LEI direktoriaus pavaduotojas dr. Rolandas Urbonas savo pranešime „Savivaldybių dalyvavimas ES tarptautinėse programose“ pristatė galimybes teikti paraiškas ES finansavimui gauti. Pranešimus taip pat skaitė LEI Išmaniųjų tinklų ir atsinaujinančios energetikos laboratorijos vadovas dr. Virginijus Radziukynas, Smart Energy DIH direktorius Tadas Kubilius.

Žaliųjų savivaldybių nacionalinis tinklas klimato kaitos iššūkius bei Europos Komisijos nustatytą žaliąjį kursą padės paversti galimybėmis. Be to, jis suteiks reikiamos informacijos, susijusios su skirtingomis Europos Sąjungos finansavimo programomis, skirtomis padėti šalims ir jų regionams prisitaikyti prie klimato kaitos ir naujos realybės, kurioje ypač svarbus tvarumas ir žalieji sprendimai. Prie tinklo jau yra prisijungusi 21 Lietuvos savivaldybė.

Lietuvos žaliųjų savivaldybių nacionalinį tinklą koordinuoja Lietuvos energetikos institutas.


2023-05-08
Seime pristatytas Lietuvos Žaliųjų savivaldybių nacionalinis tinklas: žadama iššūkius paversti galimybėmis

2023 m. gegužės 8 d. Seime vykusioje konferencijoje „Žalioji transformacija: Lietuvos savivaldybių kelias į klimato neutralumą“ pristatytas Žaliųjų savivaldybių nacionalinis tinklas, prie kurio jau yra prisijungusios 15 Lietuvos savivaldybių. Tinklas, anot jo kūrėjų, klimato kaitos iššūkius bei Europos Komisijos nustatytą žaliąjį kursą padės paversti galimybėmis. Be to, jis suteiks reikiamos informacijos, susijusios su skirtingomis Europos Sąjungos finansavimo programomis, skirtomis padėti šalims ir jų regionams prisitaikyti prie klimato kaitos ir naujos realybės, kurioje ypač svarbus tvarumas ir žalieji sprendimai.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/tvarilietuva/ekonomika/seime-pristatytas-lietuvos-zaliuju-savivaldybiu-nacionalinis-tinklas-zadama-issukius-paversti-galimybemis.d?id=93338655

Renginio įrašas:


2023-04-28
Plungėje vyko konferencija „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“
2023 m. balandžio 28 d., Plungėje vyko konferencija „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“ subūrusi politikos, savivaldybių, verslo ir mokslo lyderius diskusijai, kaip pasiekti, kad savivaldybės taptų draugiškomis aplinkai ir žmonėms vieta.

Sveikinimo žodį tarė Audrius Klišonis, Plungės rajono savivaldybės meras, pasidžiaugęs, jog konferencija vyksta būtent Plungėje, kuri pirmoji prisijungė prie Žaliųjų savivaldybių nacionalinio tinklo. Iš viso prie šios iniciatyvos šiuo metu yra prisijungusios 16 savivaldybių. Susidomėjimą iš viso parodė 24 savivaldybės.

Plačiau: https://lei.lt/plungeje-vyko-diskusija-zaliosios-savivaldybes-mitas-ar-realybe/


2023-02-03
Kretingoje vyko diskusija „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“

2023 m. vasario 3 d. Kretingoje vyko diskusija „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“, subūrusi politikos, savivaldybių, verslo ir mokslo lyderius diskusijai, kaip pasiekti, kad savivaldybės taptų draugiškomis aplinkai ir žmonėms vieta, kur gera gyventi, kurti ir dirbti.

LEI direktoriaus pavaduotojas dr. Rolandas Urbonas renginio metu pristatė pranešimą „Savivaldybių dalyvavimas tarptautinėse programose“.

Diskusijas moderavo LEI projektų vadybininkas Romualdas Petraitis (Aplinkos ministerikos Klimato politikos grupės ekspertas, Žaliųjų savivaldybių inicatyvos darbo grupės vadovas).


2022-12-13
Seime pasirašytas Žaliųjų savivaldybių iniciatyvos memorandumas

2022 m. gruodžio 12 d. Seime vykusioje diskusijoje savivaldybių atstovai, verslo bei mokslo partneriai dalijosi patirtimi ir diskutavo apie efektyviausius būdus paspartinti žaliąją transformaciją savivaldos lygiu. Renginio metu padėti pirmieji parašai ant Žaliųjų savivaldybių iniciatyvos memorandumo. Juo numatoma prisidėti Lietuvos klimato kaitos mažinimo strategijos įgyvendinimo ir užtikrinti, kad jau 2030 metais Lietuvoje turėtume kuo daugiau žaliųjų savivaldybių.

Plačiau: https://lei.lt/seime-pasirasytas-zaliuju-savivaldybiu-iniciatyvos-memorandumas/